czwartek, 19 września, 2024
spot_img

Nowa kadencja władz Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu rozpoczęta! Kto został rektorem?

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu (UPP) oficjalnie rozpoczął nową kadencję władz rektorskich i dziekańskich, która potrwa w latach 2024-2028. Rektorem UPP pozostaje prof. dr hab. Krzysztof Szoszkiewicz, który został wybrany na to stanowisko w kwietniu 2024 roku. Razem z zespołem prorektorów i dziekanów, profesor Szoszkiewicz będzie kontynuować rozwój Uczelni, kładąc nacisk na jej pozycję zarówno w kraju, jak i na arenie międzynarodowej.

Jakie wyzwania i cele stawiają przed sobą nowe władze Uniwersytetu, zarówno na poziomie centralnym, jak i w poszczególnych wydziałach?

Kontynuacja i nowe wyzwania

W składzie prorektorów znajdziemy zarówno osoby kontynuujące swoje dotychczasowe obowiązki, jak i nowe twarze. Prof. dr hab. Piotr Goliński, pełniący funkcję prorektora ds. nauki, pozostaje odpowiedzialny za nadzorowanie działalności badawczej UPP, ze szczególnym uwzględnieniem projektów naukowych. Natomiast prof. dr hab. Piotr Ślósarz, prorektor ds. studiów, będzie nadal koordynować procesy związane z organizacją kształcenia na studiach polskojęzycznych oraz podyplomowych.

Nowymi członkami władz rektorskich są prof. dr hab. Krzysztof Adamowicz, który obejmie stanowisko prorektora ds. kadr i rozwoju Uczelni, oraz prof. dr hab. Karolina Pawlak, nowa prorektor ds. współpracy międzynarodowej. Zadaniem prof. Adamowicza będzie zarządzanie kadrami oraz rozwój infrastruktury naukowo-dydaktycznej, natomiast prof. Pawlak skoncentruje się na umiędzynarodowieniu studiów i współpracy z zagranicznymi ośrodkami akademickimi.

Ambitne cele dla wydziałów

Dziekani poszczególnych wydziałów UPP wyznaczyli sobie ambitne cele na nadchodzące lata, które mają przyczynić się do rozwoju i modernizacji uczelni.

Wydział Rolnictwa, Ogrodnictwa i Biotechnologii, prowadzony przez prof. dr. hab. Daniela Lipińskiego, planuje rozwijać ofertę edukacyjną oraz inwestować w modernizację infrastruktury badawczej. Szczególnie ważną rolę odegra nowo utworzone Centrum Edukacji Przyrodniczej Marcelin, które będzie wspierać współpracę z sektorem gospodarczym.

Wydział Leśny i Technologii Drewna, pod kierownictwem prof. dr. hab. Piotra Mederskiego, skupi się na motywowaniu kadry i umiędzynarodowieniu działalności. Priorytetem będzie również optymalizacja budżetu oraz wspieranie rozwoju naukowego pracowników.

Wydział Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach, pod przewodnictwem prof. dr hab. Małgorzaty Szumacher, planuje kontynuować interdyscyplinarne badania oraz efektywnie wykorzystywać nową infrastrukturę, co ma wspierać dalszy rozwój wydziału.

Wydział Nauk o Żywności i Żywieniu, pod kierownictwem nowego dziekana prof. dr. hab. Pawła Cyplika, będzie skupiał się na utrzymaniu wysokiej jakości badań oraz rozwijaniu infrastruktury badawczej, z naciskiem na budowę Wielkopolskiego Centrum Projektowania Zrównoważonej Żywności.

Wydział Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej, kierowany przez prof. dr hab. Klaudię Borowiak, ma na celu rozwój naukowy i dydaktyczny, zwłaszcza w zakresie rozszerzania oferty studiów anglojęzycznych oraz współpracy międzynarodowej. Planowane są inwestycje w modernizację bazy badawczej i dydaktycznej.

Wydział Ekonomiczny, pod kierownictwem prof. dr. hab. Walentego Poczty, zamierza stabilizować swoją pozycję poprzez utrzymanie wysokiego poziomu badań oraz umiędzynarodowienie kształcenia. Wydział planuje również rozwój kadrowy oraz współpracę z otoczeniem gospodarczym i społecznym.

Nowa kadencja – nowe możliwości

Nowa kadencja 2024-2028 to czas dynamicznego rozwoju Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Władze uczelni stawiają na modernizację, umiędzynarodowienie oraz podniesienie jakości kształcenia i badań, co ma przyczynić się do dalszego umocnienia pozycji UPP jako jednej z wiodących uczelni w Polsce i na świecie.

Życzymy samych sukcesów na tej drodze i trzymamy kciuki za realizację wszystkich ambitnych planów!

spot_imgspot_img
Maria Chmal
Maria Chmal
Maria Chmal jest absolwentką ogrodnictwa na Uniwersytecie Przyrodniczym, specjalizującą się w content marketingu. Z pasją popularyzuje wiedzę na temat rolnictwa ekologicznego, ekonomii rynków oraz innowacji w produkcji żywności. Dzięki umiejętnemu wykorzystaniu narzędzi marketingowych, skutecznie zwiększa świadomość społeczną na temat znaczenia rolnictwa. Jej misją jest edukacja społeczeństwa w zakresie zrównoważonego rolnictwa oraz wspieranie inicjatyw na rzecz zdrowego i ekologicznego stylu życia.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x