wtorek, 8 października, 2024
spot_img

Festiwal Młynarski 2024. Rękodzieło i ekologia w Muzeum Młynarstwa w Jaraczu

spot_img

Serdecznie zapraszamy do Muzeum Młynarstwa i Wodnych Urządzeń Przemysłu Wiejskiego w Jaraczu na tegoroczny FESTYN MŁYNARSKI, który odbędzie się 22 września 2024 roku w godzinach od 11:00 do 17:00. To wyjątkowe wydarzenie jest już stałym punktem w naszym kalendarzu, łącząc tradycję, edukację i zabawę w atmosferze historycznych młynów i wiejskich urządzeń przemysłowych.

Atrakcje dla każdego

Podczas festynu czeka na Was wiele interesujących pokazów, warsztatów oraz aktywności, które przybliżą życie na wsi sprzed lat i pozwolą aktywnie spędzić czas z całą rodziną. Jedną z głównych atrakcji będzie możliwość zobaczenia pracy zabytkowego wiatraka oraz traktorów, które specjalnie na ten dzień przybędą do nas z Muzeum Narodowego Rolnictwa w Szreniawie.

W strefie warsztatowej każdy znajdzie coś dla siebie. Przygotowaliśmy zajęcia z wyplatania wikliny, tworzenia obrazków z szyszek i kory, a także wyjątkowe warsztaty ekologiczne, na których poznacie procesy erozji wody i wykonacie własne rękodzieło związane z przyrodą. Pani Jadwiga Anioła, twórca ludowy, poprowadzi warsztaty, gdzie będzie można stworzyć tradycyjnego pająka ze słomy. Nie zabraknie także stoisk z lokalnym rękodziełem i naturalnymi produktami, gdzie będziecie mogli spróbować pysznych, tradycyjnych wypieków oraz napojów.

Coś dla najmłodszych

Najmłodsi uczestnicy festynu również znajdą wiele atrakcji! Przygotowaliśmy dla nich konkursy i zabawy z nagrodami, dmuchańce oraz warsztaty plastyczne. Dzieci będą mogły również skorzystać z wirtualnych spacerów po lesie, dzięki specjalnym okularom VR, oraz wziąć udział w interaktywnych pokazach pracy wiatraka i mielenia mąki.

Pokazy i występy

Nie zabraknie również występów artystycznych – na scenie pojawi się zespół folklorystyczny, który wprowadzi nas w klimat tradycyjnej muzyki ludowej. Po nim, zaprosimy Was do wysłuchania koncertu rozrywkowego. Przez cały dzień odbędą się również pokazy pracy maszyn rolniczych oraz przejażdżki konne, które poprowadzi pan Krystian Nowak.

Podczas tegorocznego festynu gośćmi będą między innymi Port Nowy Młyn, który zaprezentuje swoje wyroby, Nadleśnictwo Oborniki z warsztatami na temat przyrody, a także Obornickie Stowarzyszenie Wodniackie z ofertą bezpiecznych „suchych” przejażdżek kajakowych. Koła Gospodyń Wiejskich z Rybna i Garbatki zadbają o nasze podniebienia, serwując tradycyjne ciasta i zupy.

Nie zabraknie również atrakcji dla pasjonatów rolnictwa i młynarstwa – Młyn w Rynku zaprezentuje swoje produkty, a Muzeum Młynarstwa przygotowało stoisko, na którym będzie można spróbować swoich sił w cepowaniu oraz mielenia mąki. Warsztaty prowadzone przez Ankę Zielankę zaprezentują bogactwo zbóż, ich różnorodne zastosowania oraz przepisy na zdrowe produkty.

Bilety wstępu na festyn będą dostępne w cenach:

  • Ulgowy: 6 zł
  • Normalny: 8 zł
  • Rodzinny: 16 zł

Zachęcamy do przyjazdu rowerem – z okazji Dnia Bez Samochodu każdy, kto dotrze na miejsce na rowerze, będzie mógł skorzystać z biletu ulgowego.

spot_imgspot_img
Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x