czwartek, 13 czerwca, 2024
spot_img

Nietypowe wykorzystanie kombajnu zbożowego!

spot_img

Zbliżają się żniwa, rolnicy przygotowują kombajny do zbiorów. Jednak co niektórzy wykorzystują te maszyny nie tylko do wyjazdu w pole i zbioru ziarna! Do nietypowych, papierosowych żniw przygotował się gospodarz spod Dorohuska (lubelskie). W zbiorniku na ziarno znaleziono papierosy z przemytu! Na gospodarstwo, gdzie znajdował się kombajn doprowadził funkcjonariuszy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej czworonożny pogranicznik Darko, owczarek niemiecki.

Darko, to czarny jak smoła owczarek niemiecki, który na co dzień pracuje ze swoim przewodnikiem w placówce SG w Woli Uhruskiej. Kilka dni temu wziął udział w wyjazdowej akcji przeprowadzonej w okolicach polsko-ukraińskiego przejścia granicznego w Dorohusku pod Chełmem. Jak zwykle pokazał, że swojego super czułego nosa nie nosi od parady. Na linii granicy, gdzie najprawdopodobniej przemytnicy przeładowywali kontrabandę Darko podjął trop i ruszył wprost do leżącego nieopodal gospodarstwa. Jak mówi Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy NOSG, pies kolejny raz „miał nosa“.

– Potwierdziło to przeszukanie samej posesji, jak i pojazdów znajdujących się na jej terenie. Okazało się, iż znajdujący się tam kombajn nie służył w tym przypadku do żniw ale do przechowywania przemyconej wcześniej kontrabandy. W zbiorniku na zboże maszyny, funkcjonariusze Straży Granicznej, ujawnili i zabezpieczyli 50 tys. szt. nielegalnych papierosów o wartości ponad 35 tys. zł – wylicza Sienicki.

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG od początku roku zatrzymali papierosy pochodzące z przemytu o wartości ponad 10 mln zł.

 

Źródło: lublin.se

Redakcja
Redakcja
Przygotowujemy dla Was zawsze najświeższe wiadomości z branży rolniczej. Newsy, wydarzenia, relacje, opinie. Widziałeś coś ważnego? Chcesz się z nami czymś podzielić? Napisz na adres redakcja@agroprofil.pl

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników