środa, 29 maja, 2024
spot_imgspot_img

Niedziela bardzo ciepła i burzowa [POGODA]

spot_img

Ostatni letni dzień na zachodzie i północy kraju.

Między 19:00 a północą przelotne opady zdarzą się jeszcze w pasie od Piły po Gniezno, Toruń i będą one rzędu 2-6 mm. Nie popada jednak wszędzie. Na pozostałym obszarze noc bardzo pogodna. Będzie bardzo ciepło. Od 3-4 stopni na wschodzie kraju, 5-7 stopni od Mazur i Warmii po Mazowsze i Podkarpacie, 7-8 stopni na północy i w centrum, do 9-10 stopni na zachodzie. Najcieplej od Piły po Płock, Toruń, Kalisz, Zieloną Górę i Opole, gdzie nad ranem nie będzie mniej niż 10-12 stopni.

W ciągu dnia prawdziwy powiew lata. Temperatury na zachodzie kraju podskoczą do 24-26 stopni. Na południu i w centrum 22-24 stopnie. Na północy i wschodzie około 21 stopni. Najchłodniej 20 stopni na Suwalszczyźnie i północy Mazur.

Opady pochodzenia burzowego mogą jutro wystąpi najwcześniej po godzinie 16:00 na zachodzie i północy kraju z naciskiem na województwo Lubuskie, Zachodniopomorskie. Późnym wieczorem również miejscami w Wielkopolsce, Dolnym Śląsku – tutaj zjawisk będzie bardzo mało. Podczas burz możliwy grad do 1-2 centymetrów, krótki nawalny opad deszczu do 10 mm i silniejszy wiatr do 80 km/h.

Wiatr słaby, wieczorem umiarkowany z południa. W górach po południu pojawi się halny.

Łukasz Sieligowski 

Redakcja
Redakcja
Przygotowujemy dla Was zawsze najświeższe wiadomości z branży rolniczej. Newsy, wydarzenia, relacje, opinie. Widziałeś coś ważnego? Chcesz się z nami czymś podzielić? Napisz na adres redakcja@agroprofil.pl

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników