sobota, 20 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Nie przegap terminu rejestracji prosiąt!

spot_img

Niewiele czasu zostało, bo już tylko do piątku, 15 kwietnia br., rolnicy rejestrować mogą prosięta urodzone pomiędzy 15 listopada 2021 r. a 31 marca 2022 r., co uprawnia do ubiegania się o wsparcie dla hodowców świń, których gospodarstwa zagrożone są utratą płynności finansowej w związku z ograniczeniami na rynku rolnym spowodowanymi epidemią COVID-19. 

Do 500 tysięcy zł! 

Przypomnijmy: dofinansowanie przysługuje rolnikom – właścicielom mikro-, małych lub średnich przedsiębiorstw, którzy na dzień 15 listopada 2021 r. prowadzili chów trzody chlewnej. Hodowcy ci mogą otrzymać 1000 zł za każde 10 prosiąt urodzonych od 15 listopada 2021 r. do 31 marca 2022 r. Przy czym, wysokość pomocy dla jednego producenta świń nie może przekroczyć 500 tysięcy zł. 
Rolnik ma prawo złożyć więcej niż jeden wniosek, ale  wsparcie do danej sztuki przysługuje mu tylko raz.

Rejestracja warunkiem pomocy!

Dodajmy, że warunkiem otrzymania wsparcia jest zgłoszenie prosiąt urodzonych w wyżej wskazanym okresie, do systemu IRZ w nieprzekraczalnym terminie do 15 kwietnia 2022 r. Natomiast do 29 kwietnia jest czas na dostarczenie wniosków o wsparcie do właściwego terenowo biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Dokumenty złożyć można osobiście, przesłać za pośrednictwem elektronicznej skrzynki podawczej lub nadać przesyłką rejestrowaną w placówce pocztowej. O dotrzymaniu terminu decyduje data wpływu wniosku. Do tej pory, do ARiMR trafiło ponad 17,8 tysięcy wniosków na kwotę blisko 270 milionów zł. Z czego ARiMR wypłaciła już ponad 172 milionów zł. Więcej szczegółów na stronie Agencji. 
 
Źródło: ARiMR
Foto: Pixabay 

Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x