poniedziałek, 4 grudnia, 2023
spot_img

Nawałnice i ochłodzenie w środę [POGODA]

spot_imgspot_img

Wieczorem front chłodny uaktywni się w pasie od Pomorza Gdańskiego po Kujawy, Ziemię Łódzką i Opolszczyznę  i tutaj w wielu miejscach będzie grzmiało i przede wszystkim mocniej wiało- lokalnie w porywach do 90 km/h. Przed północą pierwsze burze dotrą nad Warmię, Mazury, Mazowsze, zachód Lubelszczyzny i Małopolskę oraz Świętokrzyskie. Po północy burzowo na wschodzie, nad ranem burze dotrą na południowy wschód i krańce wschodnie naszego kraju. Podczas burz spodziewane są tutaj porywy wiatru do 80-90 km/h. Lokalnie mimo godzin nocnych może pojawić się gęsty, ale drobny grad do 1-1.5 cm.

Noc gorąca. Na wschodzie i południu o północy jeszcze około 21/24 stopni- nad ranem około 19/21 stopni. W centrum około 17/18 stopni. Najchłodniej na zachodzie i północy gdzie temperatura spadnie do 14/16 stopni Celsjusza.

Do południa na wschodzie i południowym wschodzie możliwe będą jeszcze burze i przelotne opady- już o słabej intensywności. Po południu rozpogodzi się i tutaj. Na pozostałym obszarze sucho i słonecznie, jedynie na północy kraju w godzinach popołudniowych miejscami pokropi deszcz.

Będzie chłodniej, ale wciąż ciepło. 20-22 stopnie odnotujemy na północy kraju. 23/24 stopnie na zachodzie i miejscami wschodzie- gdzie chmur z rana będzie najwięcej. Najcieplej w centrum i na południu do 24/26 stopni.

Wiatr w ciągu dnia powieje umiarkowanie w porywach do 35 km/h. W czwartek lokalnie porowy osiągną 55 km/h i zrobi się ciut chłodniej.

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników