niedziela, 23 czerwca, 2024
spot_img

Nawałnice i ochłodzenie w środę [POGODA]

spot_img

Wieczorem front chłodny uaktywni się w pasie od Pomorza Gdańskiego po Kujawy, Ziemię Łódzką i Opolszczyznę  i tutaj w wielu miejscach będzie grzmiało i przede wszystkim mocniej wiało- lokalnie w porywach do 90 km/h. Przed północą pierwsze burze dotrą nad Warmię, Mazury, Mazowsze, zachód Lubelszczyzny i Małopolskę oraz Świętokrzyskie. Po północy burzowo na wschodzie, nad ranem burze dotrą na południowy wschód i krańce wschodnie naszego kraju. Podczas burz spodziewane są tutaj porywy wiatru do 80-90 km/h. Lokalnie mimo godzin nocnych może pojawić się gęsty, ale drobny grad do 1-1.5 cm.

Noc gorąca. Na wschodzie i południu o północy jeszcze około 21/24 stopni- nad ranem około 19/21 stopni. W centrum około 17/18 stopni. Najchłodniej na zachodzie i północy gdzie temperatura spadnie do 14/16 stopni Celsjusza.

Do południa na wschodzie i południowym wschodzie możliwe będą jeszcze burze i przelotne opady- już o słabej intensywności. Po południu rozpogodzi się i tutaj. Na pozostałym obszarze sucho i słonecznie, jedynie na północy kraju w godzinach popołudniowych miejscami pokropi deszcz.

Będzie chłodniej, ale wciąż ciepło. 20-22 stopnie odnotujemy na północy kraju. 23/24 stopnie na zachodzie i miejscami wschodzie- gdzie chmur z rana będzie najwięcej. Najcieplej w centrum i na południu do 24/26 stopni.

Wiatr w ciągu dnia powieje umiarkowanie w porywach do 35 km/h. W czwartek lokalnie porowy osiągną 55 km/h i zrobi się ciut chłodniej.

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników