środa, 29 maja, 2024
spot_imgspot_img

Nawałnice, burze, grad i silny deszcz. Gdzie i kiedy? [POGODA]

spot_img

Przed mieszkańcami kilku województw nawałnice.

Z soboty na niedzielę silne, lecz bardzo wąskie ciągłe opady deszczu pojawią się mniej więcej w pasie od Wrocławia po Kalisz, Lidzbark, Olsztyn- strefa może się jeszcze przemieścić do 50 km na zachód lub wschód- warto obserwować radar opadów. Na pozostałym obszarze sucho. W nocy przeważnie nie mniej niż 10-12 stopni, a na południu i w centrum nie mniej niż 13-16 stopni.

Przed południem padać ma na sporym obszarze Dolnego Śląska i Opolszczyzny. Około południa wysyp burz pojawi się na Górnym Śląsku, wschodzie Opolszczyzny, Małopolsce- zachodniej i ruszą one w kierunku woj. Łódzkiego i Mazowsza- tutaj zjawisk ma być naprawdę dużo- miejsc pominiętych z 0 mm będzie bardzo niewiele bądź wcale. Na wschodzie kraju burze będą najgwałtowniejsze- ale będzie ich niewiele. Tam jeśli już burza na radarze opadów się pojawi może nieść grad do nawet 4 cm i prawdziwe oberwanie chmury.

 

Jutro będę obserwował sytuację na żywo i raportował w komentarzach.

Łukasz Sieligowski

 

 

Redakcja
Redakcja
Przygotowujemy dla Was zawsze najświeższe wiadomości z branży rolniczej. Newsy, wydarzenia, relacje, opinie. Widziałeś coś ważnego? Chcesz się z nami czymś podzielić? Napisz na adres redakcja@agroprofil.pl

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników