piątek, 22 września, 2023
spot_img

Następca już jest w ofercie

spot_imgspot_img

Do oferty nabudowanych siewników pneumatycznych z firmy Amazone dołączył model Centaya 3000 Special, który zastępuje siewnik AD-P Special. Nowa maszyna jest produkowana ze zbiornikiem ziarna o pojemności 1000 l i 1500 l oraz szerokości roboczej 3 m. Sprzęt może być wyposażony w redlicę jednotalerzową RoTeC lub w redlicę dwutalerzową TwinTeC Special. Ta pierwsza może być w rozstawie 12,5 lub 15 cm.

Z kolei redlica dwutalerzowa TwinTeC Special ma talerze o średnicy 340 mm. Pracuje ona przy nacisku 40 kg. Za redlicą pracuje rolka ograniczająca głębokość siewu. Rozstaw rzędów z tym typem redlic wynosi 15 cm.

Za zbiornikiem ziarna i bezpośrednio nad redlicami jest umieszczona segmentowa głowica rozdzielająca. Zapewnia to krótkie odcinki transportowe ziarna, a sam zbiornik jest bardzo blisko ciągnika. Zbiornik ma wsyp o wymiarach 2,30 × 0,84 m, co pozwala na łatwe i szybkie jego napełnianie materiałem siewnym z big-baga, szufli ładowacza czołowego, jak również materiału siewnego w workach. 

Nabudowany siewnik Centaya Special jest sterowany przez ISOBUS. Opracowane przez inżynierów firmy Amazone oprogramowanie pozwala na intuicyjną obsługę  kierowcy. W połączeniu z TwinTerminal można szybko i łatwo przygotować maszynę do pracy w polu. Na uwagę zasługuje łatwość wykonania próby kręconej.  W tym celu oferowany jest pakiet Comfort z TwinTerminal 3.0. Jest zamocowany za pomocą magnesu w pobliżu dozownika.

Próba kręcona odbywa się na maszynie i nie ma potrzeby wielokrotnego wchodzenia i wychodzenia z ciągnika. Do sterowania poprzez ISOBUS agregatem uprawowo-siewnym można stosować opcjonalnie terminal AmaTron 4, AmaPad 2 AMAZONE bądź dowolny terminal ISOBUS innego producenta.

Nowy nabudowany siewnik Centaya Special można bardzo łatwo, szybko połączyć z różnymi maszynami uprawowymi firmy Amazone może to być kultywator wirnikowy KE 02, brona talerzowa CombiDisk lub brona wirnikowa KG i KX. Jest to realizowane bez użycia dodatkowych narzędzi za pomocą systemu QuickLink.

spot_img
Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Agro Show 2023

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x