poniedziałek, 15 lipca, 2024
spot_img

Na biały krajobraz za oknem jeszcze poczekamy [POGODA]

spot_img

Do Polski dotarło powietrze arktyczne morskie. W nocy dużo chmur z których miejscami słabo popada drobny śnieg (0,1-2 cm)  pojawi się na zachodzie, północy i w centrum kraju. Tutaj padać będzie przy temperaturze około 0/+2 stopni- szansa na biały krajobraz za oknem jest bardzo mała. Większa szansa na poranne zabielenie krajobrazu występuje w okolicy Suwałk, Giżycka, Olecka a także w okolicy Wejherowa. Tutaj nad ranem będzie w okolicy -1 stopnia. Na wschodzie i południu dużo chmur ale padać nie powinno- temperatura spadnie do -3/-1 stopnia.

W ciągu dnia drobny przelotny śnieg możliwy jest w niemal całym kraju. Opady nie przekroczą 1 milimetra- 1 centymetra śniegu. Znacznie intensywniejsze opady wystąpią dzięki efektowi morza na Pomorzu Środkowym i Wschodnim- im bliżej wieczora tym więcej opadów. Do północy miejscami może napadać do 10-12 milimetrów wody w postaci śniegu i deszczu ( Darłowo, Słupsk, Lębork, Łeba, Wejherowo). W całym kraju od czasu do czasu możemy liczyć także na przebłyski słońca.

Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wyniesie od około pół stopnia ciepła na Podlasiu do +1/+3 stopni na wschodzie, południu i w centrum, do +4/+5 stopni na północy ( wybrzeżu) i zachodzie kraju.

Wiatr słaby, nad ranem i wieczorem w wielu regionach bezwietrznie.

Łukasz Sieligowski

Redakcja
Redakcja
Przygotowujemy dla Was zawsze najświeższe wiadomości z branży rolniczej. Newsy, wydarzenia, relacje, opinie. Widziałeś coś ważnego? Chcesz się z nami czymś podzielić? Napisz na adres redakcja@agroprofil.pl

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników