środa, 17 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Morawiecki i Zełenski porozmawiali o kryzysie zbożowym. Znaleziono rozwiązanie?

spot_img

Podczas wizyty prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego w Polsce, rozmowy z premierem Mateuszem Morawieckim dotyczyły nie tylko kwestii politycznych, ale także problemów handlowych. Jednym z najważniejszych tematów, poruszanych podczas spotkania, była sprawa ukraińskiego zboża w Polsce.

Strona Ukraińska i Polska zaproponowały sobie porozumienie

 Jak poinformował premier Morawiecki na konferencji prasowej, obie strony zaproponowały sobie nawzajem pewne rozwiązanie, które ma być szybko wdrożone. 

„Nie ominęliśmy dzisiaj trudnego dla Polaków tematu, zupełnie niezwiązanego z tą walką bardzo dramatyczną i bohaterską, mianowicie z problemami, które mamy na rynku polskim z ukraińskim zbożem, z ukraińskimi towarami rolnymi” – przekazał Mateusz Morawiecki. Szef rządu oświadczył ponadto, że dowodem na polsko-ukraińską współpracę jest otwarcie nowego kolejowego przejścia granicznego między Rawą Ruską a Hrebennem.

Znaleźliśmy wyjście. Rozwiązanie w najbliższych dniach lub tygodniach

Prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski, podczas spotkania z premierem Mateuszem Morawieckim, wyraził swoje zadowolenie z faktu, że udało się porozmawiać o trudnych kwestiach dotyczących rolnictwa w obu krajach. Zełenski podkreślił, że omówili sprawy związane z rolnikami zarówno z Ukrainy, jak i Polski, i znaleźli rozwiązanie, które pozwoli uniknąć trudności w przyszłości. 

Omówiliśmy sprawy dotyczące naszych rolników – rolników ukraińskich i rolników polskich […] Znaleźliśmy wyjście […] Uważam, że w najbliższych dniach-tygodniach już będzie ostateczne rozwiązanie wszelkich spraw” – przekazał prezydent Ukrainy.

Wyraźnie podkreślił, że nie może być żadnych trudności między Polską i Ukrainą, dwoma krajami, które są bliskimi partnerami i faktycznymi przyjaciółmi. Jakie ma być to rozwiązanie, tego niestety nie przekazano.

źródło:forsal.pl

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x