sobota, 20 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Fatalna kondycja pszenicy ozimej w USA! Raport Amerykańskiego Departamentu Rolnictwa

spot_img

Amerykański Departament Rolnictwa (USDA) ocenił zasiewy pszenicy ozimej na dzień 2-go kwietnia na tylko 3% – jakość doskonała i tylko 25% – kondycja dobra. Pozostałe zasiewy oceniono na: 36% – dostateczny, 20% – ocena słaba i 16% – bardzo słaba.

Łączna ocena to 28% udział pszenicy zaliczonej do dwóch najlepszych w porównaniu z 34% w tygodniu zakończonym 27 listopada 2022 (ostatni jesienny raport) i 30% – rok wcześniej.

Z raportu wynika, że uprawy pszenicy ozimej, która została zasiana zeszłej jesieni pod zbiory w 2023 r., były w gorszym stanie niż w raporcie końcowym z 2022 r.

3-go kwietnia USDA opublikował swój pierwszy ogólnokrajowy raport o postępach i kondycji upraw po przerwie trwającej od 27 listopada 2022 r. Raport zawiera statystyki, które część stanowych biur USDA zaczęła publikować kilka tygodni wcześniej i weszły one do pełnego raportu dla 18 głównych stanów, w których uprawia się pszenicę ozimą.

Niestety susza nadal dotyka wielu obszarów obsianych pszenicą, ale na razie wpływ na ceny potencjalnie niskich plonów równoważony jest przez 13% wzrost areału zasiewów upraw ozimych pszenicy.

Źródło: USDA

Andrzej Bąk
Andrzej Bąk
Pochodzę ze wsi położonej na Lubelszczyźnie. Wykształcenie zdobyłem na studiach rolniczych w Olsztynie i Lublinie (ekonomika rolnictwa), oraz w Wyższej Szkole Menedżerów (doradztwo inwestycyjne i analiza finansowa). Pracowałem przy tworzeniu Warszawskiej Giełdy Towarowej S.A. (WGT S.A.) przy udziale ekspertów z giełdy w Chicago. Aktualnie prowadzę portal internetowy e-WGT - Internetowa Giełda Rolna należący do WGT S.A. Na co dzień zajmuję się analizą rynków rolnych i paliw.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x