środa, 29 maja, 2024
spot_imgspot_img

Minister Puda powinien ustąpić?

spot_img

Wczoraj pisaliśmy o wywołującej wiele negatywnych komentarzy decyzji Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorza Pudy, który za dość niejasno udokumentowane  pracownicze przewiny zdecydował się na zwolnienie 42-letniego ministerialnego urzędnika z blisko 20-letnim stażem pracy. Teraz do tej sprawy doszedł nowy wątek, bo w obronie urzędnika stanęło Polskie Stronnictwo Ludowe. PSL poddał też głębokiej krytyce jakość działania samego Ministra Grzegorza Pudy.   

Ministerstwo to nie folwark!

– To, że Minister Rolnictwa nie zajmuje się rolnictwem i sprawami wsi wszyscy wiedzą doskonale! – powiedział wczoraj (19 sierpnia br.), podczas konferencji prasowej w Sejmie Poseł PSL, Krzysztof Paszyk. – Nikt nie wiedział jednak jeszcze, że Grzegorz Puda chce być jak prawdziwy VIP. „A tu z butów słoma wystaje”! Sytuacja, w której Grzegorz Puda domaga się zwolnienia urzędnika za to, że Minister nie mógł skorzystać z wejścia VIP na lotnisku jest skandaliczna!Prosimy pana Ministra, żeby zszedł na ziemię! To nie folwark! Los polskich rolników powinien znajdować się w centrum jego zainteresowania! – oburzał się Poseł Paszyk.

Jak dziecko we mgle…

Poseł Krzysztof Paszyk dodał też, że bezradność MinistraGrzegorza Pudy, którego parlamentarzysta określił mianem„dziecka we mgle” sprawia, że polskie rolnictwo jest w zapaści. Likwidowane są małe, rodzinne gospodarstwa, rolnicy nie mają gdzie sprzedać swoich produktów. Nie stać ich już nawet na nawozy.

PSL domaga się reakcji Premiera!

Ostateczne stanowisko Polskiego Stronnictwa Ludowego w tej sprawie zaprezentował natomiast Rzecznik Prasowy Stronnictwa Miłosz Motyka:  

– Za łamanie prawa pracy przez PiS zapłaciliśmy my wszyscy. Dzisiaj mamy podobną sytuację: Minister Puda dąży do zwolnienia urzędników, którzy pracują zamiast wykonywać jego partyjne zachcianki. Domagamy się w tej sprawie silnej reakcji Związków Zawodowych oraz Premiera Mateusza Morawieckiego, któremu przecież podległy jest Minister Puda!– podkreślił Rzecznik PSL Miłosz Motyka.

Wniosek o odwołanie Ministra Pudy

Dodajmy, że kilka dni temu Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz zapowiedział, że jego klub poselski złoży w Sejmie wniosek o odwołanie Ministra Rolnictwa i Rozwoju WsiGrzegorza Pudy, Przesłanką ma być brak skuteczności działania Ministra. Według szefa PSL minister przez ostatnie 10 miesięcy nic nie zrobił dla polskiego rolnictwa i dla wsi. Ludowcy nie odnotowali też żadnych konkretnych efektów prac, a jedynie zapewnienia. 
Więcej o sprawie w naszym artykule pt.: Minister Puda zwalnia pracownika (publ.: 19 sierpnia br. link:  https://agroprofil.pl/wiadomosci/minister-puda-zwalnia-urzednika/).

Źródło i Foto: Polskie Stronnictwo Ludowe

Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x