poniedziałek, 15 lipca, 2024
spot_img

Minister Ardanowski uspokaja: żywności nie zabraknie

spot_img

Jak podaje Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, występujące w sklepach braki towarów spożywczych pochodzenia rolniczego, to kwestia logistyczna związana ze zwiększonymi zakupami, a nie z brakami produktów.
Minister Ardanowski jest zdania, że dokonywane przez Polaków zwiększone zakupy są jak najbardziej naturalne ze względu na możliwość kwarantanny i zwykłej, ludzkiej reakcji na tego typu sytuacje.

Minister Ardanowski stawia na rolników

– Dzięki polskim rolnikom nasz kraj produkuje więcej żywności niż jest w stanie wchłonąć rynek wewnętrzny. Nie ma obaw, że zabraknie nam tak podstawowych produktów, jak mąka, mięso, mleko, jaja, czy warzywastwierdził minister. – Jesteśmy znaczącym producentem żywności w Unii Europejskiej, a w niektórych segmentach także na świecie.

Niewskazane nadmierne zakupy

Jednocześnie minister Ardanowski przestrzega, aby nie robić nadmiernych zapasów, tak by w dłuższej perspektywie nie marnować tej żywności.

Szef resortu rolnictwa zwraca również uwagę ta fakt, że bezpieczeństwo żywnościowe, które zapewniają krajowi  rolnicy uwalnia od obaw, że nawet przy zakłóconej wymianie międzynarodowej zabraknie żywności w Polsce.
Jan Krzysztof Ardanowski stawia też na racjonalne podejście do kwestii zagrożenia koronawirusem bez popadania w przesadę.

Tekst przygotował: Robert Gorczyński
Źródło: MRiRW

Pszenica tańsza nawet o 100 zł/t to efekt pandemii koronawirusa

 

Gwałtowny spadek cen żywca, ubojnie wstrzymują skup, a mięsa w sklepach brakuje!

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników