niedziela, 16 czerwca, 2024
spot_img

Miliardy dla wsi z Funduszu COVID-19?

spot_img

– Ponad 2,6 mld złotych z Funduszu Inwestycji Samorządowych trafi do gmin wiejskich i miejsko-wiejskich – poinformował w specjalnym komunikacie Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski.Te miliardy wsparcia wydane zostaną na inwestycje, które będą wykonywane w każdej gminie. A obok uruchomianego w ubiegłym roku funduszu dróg samorządowych, będzie to olbrzymia pomoc dla mieszkańców obszarów wiejskich.

Oświata, wodociągi, drogi

Środki przekazane przez rząd będzie można wykorzystać na inwestycje takie jak, m.in.: remonty szkół i przedszkoli, inwestycje w wodociągi i kanalizację, budowę żłobków, drogi, a także inne niezbędne lokalnie działania.

Fundusz Inwestycji Samorządowych nadzoruje Ministerstwo Rozwoju. Dodajmy, że w ramach FIS realizowane są dotacje dla gmin, powiatów i miast na ogólną sumę 6 mld złotych. Natomiast źródłem finansowania wyżej opisanego projektu jest Fundusz COVID-19. Wsparcie jest bezzwrotne. O dalszych szczegółach realizacji wsparcia poinformujemy.

Tekst przygotował: Robert Gorczyński
Źródło i grafika: MRiRW

Modernizacja i restrukturyzacja – ostatni moment na złożenie wniosków!

Redakcja
Redakcja
Przygotowujemy dla Was zawsze najświeższe wiadomości z branży rolniczej. Newsy, wydarzenia, relacje, opinie. Widziałeś coś ważnego? Chcesz się z nami czymś podzielić? Napisz na adres redakcja@agroprofil.pl

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników