środa, 22 maja, 2024
spot_imgspot_img

W sobotę burze odsuną się na wschód [POGODA]

spot_img

W nocy front burzowy z południa i centrum kraju przesunie się nad Warmię, Mazowsze, Świętokrzyskie, Lubelszczyznę znacznie tracąc na sile. Przelotne opady możliwe będą w wyżej wymienionych regionach a także na Ziemi Łódzkiej, Kujawach i w Małopolsce aż do godzin porannych- powinno obyć się bez burz. Na zachodzie i północy sucho. Temperatura spadnie do około 12-14 stopni na zachodzie do 17-18 stopni na południu, wschodzie i w centrum kraju.

W ciągu dnia burze pojawią się na wschodzie kraju.

Przed południem zagrzmi i popada już miejscami między Łodzią a Warszawą, Płockiem, Mławą oraz na Podkarpaciu. Po południu burze ucichną w centrum i przeniosą się nad Warmię, Mazury, Podlasie, Mazowsze (szczególnie wschód regionu), Lubelszczyznę- najwięcej zjawisk na południu i północy regionu, Podkarpacie i wschód oraz południe Małopolski. Podczas burz możliwy będzie opad gradu do 1-3 cm oraz wiatr w porywach do 80 km/h.

Na zachodzie, północy i w centrum po południu również pojawią się przelotne opady deszczu, jednak popada słabo i tylko na około 30% tej części kraju.

Temperatura podniesie się do około 27-28 stopni na Suwalszczyźnie oraz na Pomorzu Zachodnim i Ziemi Lubuskiej. Około 29 stopni będzie miejscami wzdłuż wybrzeża. Na pozostałym obszarze również ciepło- w granicach 25-27 stopni. Nieco chłodniej na burzowym Podkarpaciu i środkowym Mazowszu do 22-24 stopni.

Wiatr na Pomorzu Zachodnim dość słaby. Na pozostałym obszarze powieje umiarkowanie z południa i południowego zachodu.

Łukasz Sieligowski 

Redakcja
Redakcja
Przygotowujemy dla Was zawsze najświeższe wiadomości z branży rolniczej. Newsy, wydarzenia, relacje, opinie. Widziałeś coś ważnego? Chcesz się z nami czymś podzielić? Napisz na adres redakcja@agroprofil.pl

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników