środa, 29 maja, 2024
spot_imgspot_img

Mgły, przymrozki i suchy słoneczny wtorek

spot_img

Noc bezwietrzna zapowiada się w pasie od województwa Świętokrzyskiego po Łódzkie, wschodnią, środkową, północną cześć Wielkopolski, Kujawy, południe i zachód woj. Pomorskiego- tutaj nad ranem pojawią się gęste mgły przy temperaturze oscylującej w pobliżu -1/+3 stopni na wysokości 2 metrów. Na północ i wschód od mgieł na niebie sporo chmur i zamglenia- tutaj temperatura spadnie do +1/+3 stopni wraz z przymrozkami przy gruncie.

Na południu i zachodzie noc pogodna z temperaturą na poziomie +3/+5 stopni i tylko w zastoiskach mrozowych możemy mieć około 0/+3 stopni na wysokości 2 metrów i przygruntowe przymrozki. Na Podhalu, w rejonie Poronina możliwy spadek temperatury do -3 stopni.

W ciągu dnia strefa pogodnego nieba z zachodu i południa przesuwać ma się na północ. Chmury, które po opadnieciu mgieł powstaną w centrum, na płnocy i wschodzie szybko będą się rozpadać i po południu już w całym kraju dużo słońca.

Wiatr na wschodzie kraju słaby do 20 km/h. W centrum, na zachodzie, południu i północy umiarkowany do 35 km/h. W górach zacznie delikatnie powiewać halny, wzrasta także przepływ z południa w związku z czym od Bramy Orawskiej- okolica Nysy, Głubczyc po Brzeg, Namysłów, Kalisz, Wieluń pojawi się silniejszy wiatr z południa do 50 km/h. Z podobną prędkością po południu zacznie wiać również na zachodzie i północy wojewóztwa Zachodniopomorskiego.

Temperatura w ciągu dnia podniesie się do 9/10 stopni w rejonie Kościerzyny, 11 stopni od Warmii po Podlasie, 12 stopni na Lubelszczyźnie, 13 stopni w centrum i na północnym zachodzie do 14/15 stopni od Ziemi Lubuskiej po Dolny Śląsk, Opolszczyznę i Małopolskę. Lokalnie w okolicy Legnicy, Wrocławia i Opola 16 stopni.

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x