wtorek, 5 grudnia, 2023
spot_img

Mglisty poranek w środę [POGODA]

spot_imgspot_img

Po słonecznym i ciepłym wtorku, w środę czeka nas mała zmiana aury.

W nocy jeszcze pogodnie i bardzo ciepło. Nad ranem mgły pojawią się na Kaszubach, Żuławach oraz na Pomorzu Zachodnim. W górach delikatny fen. Temperatura zatrzyma się nad ranem na poziomie +10/+13 stopni. W okolicy Cieszyna, Opola, Zgorzelca aż +15 stopni.

Jutro na południu kraju w dalszym ciągu mocniej powieje z południa, dzięki czemu dużo słońca i bez opadów.

Natomiast w Gorzowie, Szczecinie, Koszalinie, Pile należy spodziewać się opadów deszczu- im bliżej wybrzeża, tym więcej napada. Pod wieczór opady dotrą nad Kaszuby i Żuławy. Możemy liczyć na 10-15 milimetrów deszczu wzdłuż wybrzeża, do 1-6 milimetrów na pozostałym obszarze. Pokropi, do 1 milimetra także na zachodzie i północy Wielkopolski, północy Kujaw, a takze na Warmii.  Na pozostałym obszarze spadnie najwyżej kilka kropli deszczu. Przeważać ma słońce.

Na północy wiatr słaby. Na pozostałym obszarze umiarkowany, a pod górami silny z południa/ fen.

Temperatura na deszczowej północy sięgnie +14/+16 stopni. Na zachodzie +17 stopni. Od Podlasia po centrum i Dolny Śląsk około +18/+19 stopni. Najcieplej na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu do +23 stopni. W okolicy Przemyśla, Włodawy nawet +24 stopnie.

 

Łukasz Sieligowski

Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników