środa, 4 października, 2023

Malinowy zawrót głowy. Jest apel sadowników do premiera!

spot_imgspot_img

Wśród producentów malin panuje kryzysowa sytuacja. Z dnia na dzień ceny skupu spadają, a wiele zakładów zapowiada wręcz jego wstrzymanie. Rolnicy blokują lokalne drogi i biorą pod uwagę wstrzymanie zbiorów. Czy strajki przełożą się na ceny malin dla odbiorców końcowych, którymi są klienci?

Ponad 40 tys. ton mrożonej maliny

Największym problem jest trwający od kilku miesięcy import mrożonek, głównie z Ukrainy. Związek Sadowników RP sygnalizował to zarówno Ministrowi Rolnictwa, jak też Komisarzowi UE ds. Rolnictwa. Niestety nasze obawy i prognozy potwierdziły się. Do Polski w sposób niekontrolowany wjechało ponad 40 tys. ton mrożonej maliny, co spowodowało ogromne rozregulowanie rynku. Ten proceder nadal trwa. Niestety wszystkie nasze ostrzeżenia zostały zbagatelizowane i żadne postulowane rozwiązania nie zostały wdrożone.” – czytamy w komunikacie Związku Sadowników RP.

Apel do premiera

W związku z powyższym Związek Sadowników zwrócił się do Premiera z apelem o wstrzymanie importu mrożonej i świeżej maliny do Polski oraz podjęcie działań celem zagospodarowania istniejących ogromnych zapasów magazynowych. 

Źródło: money.pl

spot_imgspot_img
Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x