czwartek, 25 lipca, 2024
spot_img

Maj 2024 kolejnym miesiącem ze słabym wynikiem rejestracji przyczep

spot_img

Z analiz i danych z CEPiK wynika, że maju 2024 r. zarejestrowano tylko 374 szt. nowych przyczep rolniczych. Jest to kolejny miesiąc, który wpisuje się w trend ostatnich okresów, gdzie wyraźnie widać prostą poziomą linię na wykresie rejestracji nowych przyczep rolniczych.

Od początku roku zarejestrowano 1927 nowych przyczep rolniczych

Od początku roku zarejestrowano ich w liczbie 1927 szt. Jest to o 678 szt. mniej niż przed rokiem. Spadek wynosi już 26%. Na pierwszym miejscu jest marka Pronar z ilością 459 szt. zarejestrowanych przyczep. Jednak to o 443 szt. niż rok wcześniej, co daje spadek o 49,1 %. Udział rynkowy producenta z Narwi ponownie spadł i wynosi już tylko 23,8%. Natomiast wskaźnik ten wynosił 24,1% w okresie styczeń-kwiecień 2024 roku. Na drugim miejscu uplasowała się marka Metal-Fach. W sumie zarejestrowano 294 przyczep z Sokółki, co daje temu producentowi udział rynkowy na poziomie 15,3%. Na trzecim miejscu jest marka Metaltech, która notuje 8,9% udziałów rynkowych i 171 szt. zarejestrowanych przyczep. 123 szt. zarejestrowanych przyczep marki Joskin. 

Po pięciu miesiącach najwięcej nowych przyczep pracuje w woj. mazowieckim –  276 szt. Na drugim miejscu jest woj. lubelskie, gdzie zarejestrowano 219 szt. nowych przyczep. Z kolei w województwie wielkopolskim, które jest na trzecim miejscu pracuje 212 szt. przyczep rolniczych.

Krzysztof Grzeszczyk
Krzysztof Grzeszczyk
Redaktor Naczelny, technika. Posiadam własne gospodarstwo rolne o profilu roślinnym i zwierzęcym, pochodzę z rodziny rolniczej i całe życie związany jestem z rolnictwem.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x