wtorek, 16 lipca, 2024
spot_img

Ludzie nie chcą jeść zamienników mięsa? Czołowy producent zanotował 30% spadek dochodów!

spot_img

Beyond Meat, jedna z wiodących firm w produkcji roślinnych substytutów mięsa, ogłosiła ostatnio wyniki finansowe za drugi kwartał, które wywołują dyskusje na temat przyszłości tej innowacyjnej marki. Wbrew oczekiwaniom, firma z El Segundo z Kalifornii, zanotowała spadek przychodów aż o 30,5%!

Ludzie nie chcą jeść zamienników mięsa? Czołowy producent zanotował 30% spadek dochodów!

Wyraźny spadek przychodów Beyond Meat. Co jest przyczyną?

W drugim kwartale Beyond Meat odnotowało przychody w wysokości 102,1 miliona dolarów, co jest poniżej prognoz Wall Street, które wynosiły 108,7 miliona dolarów. Największy spadek odnotowano na rynku amerykańskim, gdzie przychody spadły o 40%, zarówno w handlu detalicznym, jak i usługach gastronomicznych. Przychody międzynarodowe również odnotowały spadek o 8,7%. Chociaż popyt na usługi gastronomiczne poza Stanami Zjednoczonymi pozostał stosunkowo stabilny w porównaniu z tym samym okresem zeszłego roku, sprzedaż detaliczna spadła niemal o 16%.

Nowa prognoza zakłada, że przychody Beyond Meat w całym roku wyniosą od 360 milionów do 380 milionów dolarów, co stanowi wyraźne obniżenie w porównaniu do pierwotnej prognozy z końca pierwszego kwartału, która zakładała przychody od 375 milionów do 415 milionów dolarów. Informacje o spadku przychodów wywarły także wpływ na giełdę, gdzie akcje Beyond Meat straciły 10% swojej wartości w handlu po godzinach.

Oprócz spadku przychodów, Beyond Meat poinformowało także o zmniejszeniu straty netto do 53,5 miliona dolarów, co stanowi lepszy wynik niż prognozowana strata wynosząca 84 centy na akcję. Udało się to osiągnąć poprzez wprowadzenie oszczędności kosztów w logistyce i produkcji.

Kłopoty na horyzoncie – Firma stawia na edukację i nową kampanię reklamową

Podczas spotkania z inwestorami, Ethan Brown, prezes i dyrektor generalny Beyond Meat, wyjaśnił kilka kluczowych powodów, które wpłynęły na obecny stan rzeczy. Jak zaznaczył różnice kwartał do kwartału wynikają z tego, że w 2022 r.  wprowadzenie nowego produktu przyczyniło się do znacznego wzrostu sprzedaży, a restauracje ponownie otwierały swoje lokale i zamawiały więcej produktów.

Po drugie, Beyond Meat zmaga się z wyzwaniami związanymi z tym, że niektórzy klienci uważają, że ich produkty są niezdrowe i przetworzone. W odpowiedzi na te obawy firma rozpoczęła nową kampanię reklamową, aby wyjaśnić, że proces produkcji jest prosty i czysty, a ich produkty mają wiele korzyści zdrowotnych.

 Brown podkreślił także, że konieczne jest bardziej intensywne podejście do marketingu. W jego słowach: „To kwestia edukacji. Fakty są jasne, a korzyści zdrowotne naszych produktów są znaczące.” Ponadto firma skontaktowała się z niektórymi konkurentami, aby wspólnie pracować nad reklamą, która mogłaby pomóc zmienić postrzeganie tego rodzaju produktów przez konsumentów.

Jednym z kluczowych źródeł przychodów Beyond Meat jest strategiczne partnerstwo z firmą McDonald’s w Europie, gdzie dostarcza roślinne burgery i nuggetsy, jednak te produkty nie są jeszcze dostępne w Stanach Zjednoczonych. Brown wyraził jednak optymizm co do przyszłości, przewidując, że wkrótce więcej amerykańskich restauracji szybkiej obsługi wprowadzi do swoich menu opcje roślinne.

Optymizm pomimo wyzwań

Mimo obecnych wyzwań, Brown pozostaje pełen optymizmu co do przyszłości firmy w drugiej połowie roku. Spodziewa się umiarkowanego wzrostu przychodów, który będzie wynikać z wprowadzenia na rynek nowych produktów w Stanach Zjednoczonych oraz rozszerzenia dystrybucji za granicą. Brown zakończył swoją wypowiedź słowami: „Jesteśmy bardzo podekscytowani tym, że wychodzimy z okresu, który uważamy za dołek w tej kategorii, i że wzrost znowu nadejdzie w trzecim i czwartym kwartale.” Beyond Meat nadal inwestuje w innowacje i dostosowuje się do zmieniających się preferencji konsumentów w swoim dążeniu do rewolucji w przemyśle spożywczym poprzez zrównoważone i roślinne alternatywy. Ale czy optymizm wystarczy?

źródło: apnews.com

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x