czwartek, 25 lipca, 2024
spot_img

Laboratoria Nordzucker Polska dostały akredytacje PCA

spot_img

Polskie Centrum Akredytacji udzieliło akredytacji laboratorium Nordzucker Polska. W bieżącym sezonie przedstawiciele plantatorów dostarczających surowiec do cukrowni KSC będą mogli dokonywać́ miarodajnych porównań wyników polaryzacji.

Ogólnie termin akredytacja oznacza postępowanie, w którym upoważniona jednostka wydaje oświadczenie, że określony podmiot jest kompetentny do wykonywania określonych zadań. Wiąże się to z inspekcją dotyczącą postępowania i jakości usług wykonywanych przez akredytowany podmiot.

Laboratoria surowcowe Nordzucker Polska S.A. prowadzą nadzór nad jakością buraków cukrowych dostarczanych przez plantatorów. Uzyskanie akredytacji Polskiego Centrum Akredytacji jest potwierdzeniem wysokiej jakości pracy laboratoriów, która została szczegółowo zweryfikowana przez zespół niezależnych ekspertów, na podstawie zgodności działań laboratoriów z kryteriami zawartymi w normie ISO 17025.

– Uzyskanie akredytacji to formalne potwierdzenie kompetencji naszych laboratoriów do wykonywania badań w obszarze oceny surowca. Zależy nam na budowaniu i umacnianiu zaufania na każdym etapie. Akredytacja wspiera ten cel, bowiem jest obiektywnym i niezależnym dowodem na to, że laboratoria Nordzucker Polska działają zgodnie z najlepszą praktyką i dają plantatorom jeszcze większą pewność  – mówi Natalia Mioduszewska, dyrektor ds. surowcowych w spółce Nordzucker Polska.

*Polskie Centrum Akredytacji jest krajową jednostką akredytującą upoważnioną do akredytacji jednostek oceniających zgodność na podstawie ustawy z dnia 13.04.2016 r. o systemach oceny zgodności i nadzoru rynku (t.j. Dz. U. z 2021 r. poz.514). Polskie Centrum Akredytacji posiada status państwowej osoby prawnej, jest nadzorowane przez ministra właściwego do spraw gospodarki i jest jedyną krajową jednostką akredytującą.

Zdj:pixabay

Maria Chmal
Maria Chmal
Maria Chmal jest absolwentką ogrodnictwa na Uniwersytecie Przyrodniczym, specjalizującą się w content marketingu. Z pasją popularyzuje wiedzę na temat rolnictwa ekologicznego, ekonomii rynków oraz innowacji w produkcji żywności. Dzięki umiejętnemu wykorzystaniu narzędzi marketingowych, skutecznie zwiększa świadomość społeczną na temat znaczenia rolnictwa. Jej misją jest edukacja społeczeństwa w zakresie zrównoważonego rolnictwa oraz wspieranie inicjatyw na rzecz zdrowego i ekologicznego stylu życia.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x