czwartek, 13 czerwca, 2024
spot_img

KUHN rozszerza ofertę mechanicznych agregatów uprawowo-siewnych

spot_img

Nowa seria siewników SITERA 100 występuje wyłącznie w szerokości roboczej 3 metry, rolnik może wybrać dwa rozstawy rzędów 12,5 oraz 15cm, co z kolei oznacza zastosowanie odpowiednio 20 oraz 24 redlic siewnych.  Będąc przy redlicach warto nadmienić, że w zależności od potrzeb  mamy do wyboru redlice piersiowe, redlice jednotalerzowe oraz dwutalerzowe sekcje wysiewające SEEDFLEX 100.

Siewnik SITERA z redlicami jednotalerzowymi fot. firmowe

Ciężka ziemia mu niestraszna

Siewniki serii SITERA 100 są kompatybilne z bronami wirnikowymi HRB 302, HRB 303, HR 304 oraz HR 3004. Wcześniej wspomniane brony posiadają różne rodzaje zębów oraz wałów, pozwala to rolnikowi dopasować maszynę idealnie do swoich wymagań, warunków pracy oraz rodzajów gleb na których gospodaruje.

Środek ciężkości jak najbliżej ciągnika

Zbiornik o pojemności 600 litrów umieszczony jest bezpośrednio na wale brony wirnikowej, tak by jak największa masa spoczywała możliwie najbliżej ciągnika. Taka budowa sprawia, że siły oddziaływujące na podnośnik są zdecydowanie mniejsze, co przekłada się na jego większą trwałość.

Kompatybilność  ISOBUS

W ciągnikach wyposażonych w ISOBUS zarządzanie siewem odbywa się za pośrednictwem terminala CCI 800, CCI 1200 lub innego terminala ISOBUS. Wyżej wymienione terminale posiadają wiele funkcji takich jak:

•monitorowanie wysiewu i koła napędowego

•sterowanie ścieżkami technologicznymi

•alarm niskiego poziomu napełnienia zbiornika

•liczniki hektarów i wsparcie dla próby kręconej

 Co w wypadku gdy nasz ciągnik nie posiada systemu ISOBUS? Nic straconego, w takiej okoliczności zarządzanie siewem odbywać się będzie za pośrednictwem sterownika VT 30.

Elektroniczny aparat wysiewający to spora wygoda fot. firmowe

Precyzja i wygoda

Za precyzyjne i równomierne dozowanie nasion odpowiada objętościowy aparat wysiewający HELICA ze spiralnie ułożonymi rowkami dozującymi. Rolnik do wyboru ma dwa rodzaje napędu aparatu wysiewającego, mechaniczny , w którym koło ostrogowe odpowiada za napęd oraz elektryczny realizowany przy pomocy silnika elektrycznego i czujnika radarowego mierzącego prędkość. Decydując się na elektroniczny aparat wysiewający zyskujemy szereg zalet, a są nimi:

• Uproszczona próba kręcona przeprowadzana automatycznie dzięki przyciskowi kalibracji, lampka ostrzegawcza na maszynie i automatyczne załączenie aparatu wysiewającego.

• Zmienne dawkowanie materiału siewnego może odbywać się ręcznie lub automatycznie z wykorzystaniem GPS za pośrednictwem terminala ISOBUS z funkcją TC-GEO.

 • Automatyczne zarządzanie siewem z wykorzystaniem GPS (do włączania i wyłączania siewu na uwrociach) za pośrednictwem funkcji Section Control (TC-SC).

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x