piątek, 22 października, 2021
spot_img

KOWR zachęca do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących przeglądu unijnej polityki handlowej

-REKLAMA-spot_img
-REKLAMA-spot_img

Jaki możesz mieć wpływ na unijny rynek?

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zachęca rolników, producentów rolnych i wszystkich mieszkańców obszarów wiejskich, do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących przeglądu unijnej polityki handlowej. Konsultacje organizuje Komisja Europejska.
KE prowadzi obecnie gruntowny przegląd unijnej polityki handlowej, obejmujący konsultacje publiczne z udziałem Parlamentu Europejskiego, państw członkowskich, zainteresowanych stron i mieszkańców państw członkowskich Unii Europejskiej.

Z kim handlować?

Celem tego procesu jest wypracowanie nowego kierunku polityki handlowej UE z uwzględnieniem obecnych, globalnych wyzwań oraz doświadczeń wyniesionych z kryzysu związanego z koronawirusem. Ponieważ polityka handlowa Unii w przypadku polskiego rolnictwa, to w wielu przypadkach być albo nie być dla krajowego eksportu zagranicznego, KOWR zwrócił się do środowisk rolniczych ze specjalnym apelem o udział w tych konsultacjach.

Konsultacje obejmą następujące zakresy:

  • Budowanie odpornej i zrównoważonej gospodarki UE po pandemii koronawirusa,
  • Reforma Światowej Organizacji Handlu,
  • Tworzenie globalnych możliwości handlowych dla przedsiębiorstw różnych branż, w tym rolnictwa,
  • Zrównoważony rozwój i transformacja cyfrowa,
  • Wzmocnienie stosunków handlowych i inwestycyjnych z kluczowymi partnerami handlowymi Unii,
  • Zapewnienie równych warunków działania i ochrony przedsiębiorstw różnych branż i obywateli UE.

Szczegółowe pytania

Szczegółowe pytania dostępne są na oficjalnej stronie internetowej Komisji Europejskiej pod adresem: https://trade.ec.europa.eu/doclib/docs/2020/june/tradoc_158779.pdf

Konsultacje potrwają do 15 września br. Zainteresowani mogą przesłać odpowiedzi, bezpośrednio do Komisji Europejskiej na adres: trade-policy-review-2020@ec.europa.eu.

Tekst przygotował: Robert Gorczyński
Źródło: Komisja Europejska,  KOWR.
Foto: Pixabay

 

-REKLAMA-spot_imgspot_img
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Śledź nas

[td_block_social_counter facebook="magazynrolniczy" style="style6 td-social-boxed" open_in_new_window="y" f_counters_font_family="394" f_network_font_family="891" f_counters_font_size="eyJhbGwiOiIxNCIsImxhbmRzY2FwZSI6IjEzIiwicG9ydHJhaXQiOiIxMiJ9" f_network_font_size="eyJhbGwiOiIxMyIsImxhbmRzY2FwZSI6IjExIiwicG9ydHJhaXQiOiI5In0=" counter_color="#ffffff" counter_color_h="#ffffff" network_color="#ffffff" network_color_h="#ffffff" tdc_css="eyJsYW5kc2NhcGUiOnsibWFyZ2luLWJvdHRvbSI6IjMwIiwiZGlzcGxheSI6IiJ9LCJsYW5kc2NhcGVfbWF4X3dpZHRoIjoxMTQwLCJsYW5kc2NhcGVfbWluX3dpZHRoIjoxMDE5LCJwb3J0cmFpdCI6eyJtYXJnaW4tYm90dG9tIjoiMjAiLCJkaXNwbGF5IjoiIn0sInBvcnRyYWl0X21heF93aWR0aCI6MTAxOCwicG9ydHJhaXRfbWluX3dpZHRoIjo3NjgsInBob25lIjp7Im1hcmdpbi1ib3R0b20iOiI0MCIsImRpc3BsYXkiOiIifSwicGhvbmVfbWF4X3dpZHRoIjo3NjcsImFsbCI6eyJtYXJnaW4tYm90dG9tIjoiNDAiLCJkaXNwbGF5IjoiIn19" twitter="AgroProfil" youtube="channel/UC_ihWVO4q56jp1TByKKa0yQ"]

Ostatnie artykuły