środa, 17 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

KOWR zachęca do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących przeglądu unijnej polityki handlowej

spot_img

Jaki możesz mieć wpływ na unijny rynek?

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zachęca rolników, producentów rolnych i wszystkich mieszkańców obszarów wiejskich, do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących przeglądu unijnej polityki handlowej. Konsultacje organizuje Komisja Europejska.
KE prowadzi obecnie gruntowny przegląd unijnej polityki handlowej, obejmujący konsultacje publiczne z udziałem Parlamentu Europejskiego, państw członkowskich, zainteresowanych stron i mieszkańców państw członkowskich Unii Europejskiej.

Z kim handlować?

Celem tego procesu jest wypracowanie nowego kierunku polityki handlowej UE z uwzględnieniem obecnych, globalnych wyzwań oraz doświadczeń wyniesionych z kryzysu związanego z koronawirusem. Ponieważ polityka handlowa Unii w przypadku polskiego rolnictwa, to w wielu przypadkach być albo nie być dla krajowego eksportu zagranicznego, KOWR zwrócił się do środowisk rolniczych ze specjalnym apelem o udział w tych konsultacjach.

Konsultacje obejmą następujące zakresy:

  • Budowanie odpornej i zrównoważonej gospodarki UE po pandemii koronawirusa,
  • Reforma Światowej Organizacji Handlu,
  • Tworzenie globalnych możliwości handlowych dla przedsiębiorstw różnych branż, w tym rolnictwa,
  • Zrównoważony rozwój i transformacja cyfrowa,
  • Wzmocnienie stosunków handlowych i inwestycyjnych z kluczowymi partnerami handlowymi Unii,
  • Zapewnienie równych warunków działania i ochrony przedsiębiorstw różnych branż i obywateli UE.

Szczegółowe pytania

Szczegółowe pytania dostępne są na oficjalnej stronie internetowej Komisji Europejskiej pod adresem: https://trade.ec.europa.eu/doclib/docs/2020/june/tradoc_158779.pdf

Konsultacje potrwają do 15 września br. Zainteresowani mogą przesłać odpowiedzi, bezpośrednio do Komisji Europejskiej na adres: trade-policy-review-2020@ec.europa.eu.

Tekst przygotował: Robert Gorczyński
Źródło: Komisja Europejska,  KOWR.
Foto: Pixabay

 

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników