środa, 21 lutego, 2024

Kradzione kombajny na granicy

spot_img

Sprawnym działaniem wykazali się pogranicznicy z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, którzy na terenie polsko-ukraińskiego drogowego przejścia granicznego w Dorohusku (woj. lubelskie), odzyskali dwa kombajny zbożowe o łącznej wartości 770 tysięcy zł.

Zniknął w Wielkiej Brytanii

Jeden z odzyskanych pojazdów transportowany był  w kierunku granicy na naczepie samochodu ciężarowego we wtorek (29 czerwca br.). W trakcie kontroli granicznej na kierunku wyjazdowym z kraju, funkcjonariusze SG z Dorohuska ustalili, że kombajn zbożowy marki CLAAS (rok produkcji 2012) o szacunkowej wartości 650 tys. zł,  poszukiwany jako utracony na terytorium Wielkiej Brytanii. W efekcie wszczęto postepowanie przygotowawcze. Kierowca ciężarówki, 45-letni obywatel Ukrainy został już przesłuchany w charakterze świadka, a kombajn zabezpieczono.

Odzyskano kombajn JOHN DEERE 

Do następnego podobnego zdarzenia doszło w środę (30 czerwca br.), także na terenie drogowego przejścia granicznego w Dorohusku, gdzie zatrzymano 38 – letniego obywatela Ukrainy. Sprawca próbował, na naczepie samochodu ciężarowego, wywieźć z Polski na Ukrainę  kombajn zbożowy marki JOHN DEERE (rok produkcji 1992). Podczas kontroli granicznej funkcjonariusze SG ujawnili ingerencję w polu numerycznym VIN w maszynie (indywidualne oznakowanie pojazdu). W rezultacie kombajn o wartości 120 tys. zł zabezpieczono. Natomiast kierowca został  przesłuchany w charakterze świadka. W toku jest też postępowanie przygotowawcze w tej sprawie. 
Dodajmy, że od początku roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, odzyskali różnego rodzaju pojazdy (samochody osobowe i ciężarowe, maszyny, rowery) o wartości prawie  9,5 mln zł.

Źródło i foto: Nadbużański Oddział Straży Granicznej

spot_img
Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x