środa, 7 czerwca, 2023

Koniec Ursusa. GPW podało datę wycofania akcji z obrotu

W swojej ponad stuletniej historii legendarna marka Ursus upadała wiele razy. Co kilka lat ogłaszano, że Ursus ma poważne kłopoty.

Upadek PRL-u był mocnym ciosem dla Ursusa. Wycofano wszelkie dotacje, a dołożono wysokie podatki i już wtedy Ursus miał poważne kłopoty. W połowie lat 90. długi firmy wynosiły blisko 2,8 mln złotych (na dzisiejsze realia). Potem Ursus podzielił się na mniejsze firmy i próbował się ratować wyprzedając swój majątek. Podejmowano się produkcji ciągników w Etiopii oraz autobusów, a to zamiast przynosić zyski, generowało olbrzymie koszty.

Ursus próbował się jeszcze ratować i w marcu 2021 złożył wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego, lecz Sąd Rejonowy w Warszawie go oddalił i ogłosił całkowity upadek firmy. Obecnie mija pół roku od uprawomocnienia się postępowania o ogłoszeniu upadłości spółki. W swoim komunikacie GPW podała, że z dniem 15 października wszelkie akcje spółki Ursus zostaną wycofane z obiegu. Niestety tak o to kończy się historia legendarnej marki Ursus, której ciągniki i maszyny pracują na polskich polach po dziś dzień.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Przemysław
Przemysław
6 miesięcy temu

Szkoda,Wielka szkoda odeszła legenda,wspomnienia młodych lat na wsi

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

1
0
Would love your thoughts, please comment.x