poniedziałek, 24 czerwca, 2024
spot_img

Konferencja pod znakiem Timac Agro Polska

spot_img

Producent nawozów zorganizował konferencję, podczas której przedstawiono nowe osiągnięcia firmy oraz przekazano ponad pięciuset rolnikom wiedzę dotyczącą odżywiania roślin i zwierząt. Firma posiada nowe centrum badawczego w Saint-Malo we Francji. Nowe centrum zostało usytuowane przy bliskim dostępie do morza, ponieważ dzięki temu naukowcy pracujący dla Timac Agro mają łatwy dostęp do alg, z których są pozyskiwane ekstrakty, a następnie jest badany ich wpływ na wegetację roślin.

Firma  w swoich działaniach stara się poprawić wykorzystanie azotu przez rośliny dostarczanego w nawozach naturalnych i mineralnych poprzez lepsze odżywienie roślin fosforem. Doradcy zwracają uwagę, że  występuje pomiędzy pobieranymi z gleby ujemnie naładowanymi jonami azotu i fosforu antagonizm. Fosfor w roślinie spełnia wiele istotnych ról, w tym uczestniczy w transporcie energii w roślinie. Wprowadzanie do gleby nawozów zawierających fosfor w formie superfosfatów bądź fosforanu amonu, sprawia, że po energochłonnym procesie obróbki fosforytów  rośliny wykorzystują najczęściej do 30% składnika, a pozostała część uwstecznia się. W prowadzonych badaniach na polach produkcyjnych we Francji, stwierdzono, że poprzez zapewnienie odpowiedniej zawartości fosforu w glebie, rośliny mogą wykorzystać o 15 kg N/ha więcej i dzięki temu można zebrać wyższy plon. Timac Agro posiada w swojej nawozy zawierające fosfor w formulacji Top-Phos, która  wg.  zapewnień firmy zabezpiecza ten cenny pierwiastek przed uwstecznianiem się. Ta forma fosforu występuje w nawozach EUROFERTIL TOP 35 NP oraz EUROFERTIL TOP 51 NPK. Dzięki Top-Phos, fosfor zachowuje się stabilnie, zarówno przy niższym pH gleby jak i powyżej 7, gdzie fosfor występujący w tradycyjnych nawozach wchodzi w związki z wapniem.

Wielka Majówka Timac Agro Polska zakończyła się losowaniem nagród. Agata Stolarska – Prezes Timac Agro Polska wybrała losy, których właściciele otrzymali samochody, w tym Toyotę Hilux.

Szersza relacja w czerwcowym wydaniu Agro Profilu

 

 

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x