czwartek, 13 czerwca, 2024
spot_img

Kolejne pożary: spłonęły maszyny rolnicze

spot_img

Do pożarów maszyn rolniczych doszło na Kujawach i w Wielkopolsce, straty są ogromne liczone w setkach tysięcy złoty.

W Wielkopolsce w powiecie wągrowieckim w miejscowości Nowe w zeszły piątek w ogniu stanął kombajn zbożowy marki Claas. Zniszczeniu uległa maszyna. Operator kombajnu zjechał maszyną z pola, co uchroniło przed płomieniami znajdujące się jeszcze na polu zboża. Przybyli na miejsce strażacy z OSP Runowo i z PSP w Wągrowcu sprawnie ugasili pożar, żeby dalej się nie rozprzestrzeniał.

 

Również w zeszły w piątek w miejscowości Malankowo (województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie chełmińskim, w gminie Lisewo) strażacy walczyli z pożarem także kombajnu zbożowego Claas Lexion. Zagrożenie było o tyle duże, że kombajn zapalił się w pobliżu budynków gospodarczych (15m) i zbiornika na olej napędowy o pojemności 2,5 tys. l. Z ogniem zmagali się strażacy z OSP Lisewo i OSP Lipienek. Przybyłe zastępy trzy prądy gaśnicze piany ciężkiej na palący się kombajn i jeden prąd wody w celu schładzania zbiornika z olejem napędowym. Straty podczas pożaru szacowane są na ok 350 tys. zł.

 

Do pożaru doszło również w Wabczu, w gminie Stolno (woj. kujawsko-pomorskie, powiat chełmiński) w sobotę 20 lipca paliła się prasa rolująca. Przyczyną pożaru była usterka maszyny przez co doszło do zwarcia elektrycznego. Prasa podpięta była pod ciągnik, któremu zagrażała. Strażacy podali prąd wody na palącą się prasę oraz jeden prąd wody w obronie ciągnika rolniczego. Prasa uległa całkowitemu zniszczeniu, ciągnik udało się uratować.

 

źródło/fot.:
e-chelmno.pl
wagrowiec.naszemiasto.pl

 

Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników