środa, 29 maja, 2024
spot_imgspot_img

Kolejna fala deszczu. Co nam przyniesie? [POGODA]

spot_img

W nocy i jutro front chłodny będzie zmierzał na wschód kraju. Co nam przyniesie?

W pierwszej części nocy przelotne opady deszczu i słabe burze pojawią się w pasie od Ziemi Lubuskie po  Wielkopolskę (przede wszystkim okolica Leszna, Kalisza, Kórnika, Wolsztyna, Gniezna), Kujawy (okolica Mogilna, Inowrocławia, Torunia), Mazowsze (Płock, Sierpc, Mława, Ostrołęka, Pułtusk) i Suwalszczyznę. Na północy również może popadać ale słabo i punktowo.

Inna strefa burz, znacznie bardziej zasobnych w wodę nadciągnie znad Czech i Słowacji nad Górny Śląsk, Małopolskę. W drugiej części nocy nowe komórki burzowe powstaną także miejscami w Górach Świętokrzyskich, południowym i wschodnim Mazowszu oraz na południu Podlasia. Nad ranem burze dotrą nad Podkarpacie i Lubelszczyznę.

Godziny około południowe w całym kraju zapowiadają się dość spokojnie ze sporą ilością słońca. Dopiero wczesnym popołudniem na nowo powstaną chmury burzowe na południu kraju- w strefie z obszarem na mapie 85%. Tutaj burze oprócz nawalnych opadów deszczu nieść mogą również grad do 1-5 cm oraz silne porywy wiatru do 100 km/h. Tak silne porywy wiatru będą jednak wybitnie punktowe.

Natomiast na Dolnym Śląsku i większości Ziemi Łódzkiej front chłodny zaznaczy się przede wszystkim większym zachmurzeniem. Popada na tylko około 25% obszaru. To bardzo niewiele.

Temperatura w nocy spadnie do 12-14 stopni na zachodzie kraju i 17-20 stopni na południu, wschodzie i w centrum kraju. W najcieplejszym momencie dnia zobaczymy od 22/23 stopni na Pomorzu Zachodnim, Pomorzu Gdańskim oraz na Warmii, 24/25 stopni od Ziemi Lubuskiej po Wielkopolskę, północne Mazowsze i Suwalszczyznę, 26-27 stopni od Dolnego Śląska po całe południe i wschód kraju. Lokalnie w okolicy Jędrzejowa, Sandomierza, Nowego Sącza 28 stopni.

Wiatr w Małopolsce i Podkarpaciu oraz Roztoczu powieje z południa. Na pozostałym obszarze z zachodu i południowego zachodu.

Od Opolszczyzny po Podkarpacie powieje słabo do 20-25 km/h. Na zachodzie, północy i w centrum wiatr dość silny w porywach do 35-55 km/h.

Łukasz Sieligowski 

Redakcja
Redakcja
Przygotowujemy dla Was zawsze najświeższe wiadomości z branży rolniczej. Newsy, wydarzenia, relacje, opinie. Widziałeś coś ważnego? Chcesz się z nami czymś podzielić? Napisz na adres redakcja@agroprofil.pl

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników