czwartek, 25 lipca, 2024
spot_img

Klin wyżowy poprawi pogodę i przyniesie przymrozki [POGODA]

spot_img

W pierwszej połowie nocy w regionach północnych i wschodnich na niebie wciąż będzie sporo chmur z przelotnymi opadami śniegu i śniegu z deszczem. Jednak po północy będzie się rozpogadzać, a opady zanikać – pozostaną jedynie nad samym morzem. Nad resztą kraju sięgający klin wyżowy poprawi pogodę – na południu zrobi się bezchmurnie, ale za to tam wystąpią przymrozki do -3/-1 st. C, w głębi kraju 0-2 stopnie, najcieplej – 3-4 stopnie, na Pomorzu, Warmii i Mazurach, Kujawach i Suwalszczyźnie. Wiatr umiarkowany, okresami silniejszy, na północy, wschodzie oraz w centrum w porywach 50-60 km/godz., wzdłuż wybrzeża do 70 km/godz., południowo-zachodni i zachodni.

 

Przed nami poprawa pogody

Do północy słabe i przelotne opady śniegu pojawią się na wschodzie kraju a znacznie silniejsze na północy w szczególności na wybrzeżu, gdzie miejscami się zabieli. Na pozostałym obszarze pogodę poprawi wyż, który w drugiej części nocy swoim zasięgiem obejmie również wschód kraju, w wyniku czego opady zanikną. Noc z przejaśnieniami, to noc z ujemnymi wartościami na termometrze.

Nad ranem zobaczymy od -4/-2 stopni na południu kraju, -2/0 stopni w centrum, 0-1 stopień powyżej zera na zachodzie i wschodzie, do 3 stopni na północy i 4 stopni na wybrzeżu. Tylko na Kaszubach podczas opadów śniegu spadek temperatury do -1/0 st.

Wiatr jeszcze silny w porywach do 40-60 km/h.

 

W ciągu dnia pochmurnie

Przed południem na południu, zachodzie i w centrum sporo przejaśnień. Od Pomorza Zachodniego po Kujawy i Pomorze Gdańskie przeważać będą chmury z których na wybrzeżu wschodnim i Żuławach może delikatnie popruszyć śnieg lub popada mżawka. Na Lubelszczyźnie, Podlasiu i w większości Mazowsza pochmurno, ale bez opadów.

Po południu do zachodnich regionów kraju napłyną chmury znad Niemiec zapowiadający kolejną zmianę pogody. Do wieczora jednak bez opadów. Opady zanikną również na wybrzeżu wschodnim. Po południu sporo przejaśnień od Pomorza gdańskiego, Warmii po Mazowsze, Łódzkie, Małopolskę, Podkarpacie i Górny Śląsk. Sporo chmur, ale z szansą na przebłyski słońca będzie na Lubelszczyźnie, Mazurach i Podlasiu.

Temperatura w samo południe osiągnie od 3 stopni w Sejnach, 4-5 na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu, Warmii i Mazurach, 5-6 w głębi kraju oraz na północy do 6-7 stopni na południu i zachodzie kraju. W okolicy Wrocławia, Żagania i Opola do 8 stopni.

Do południa wiatr umiarkowany, wieczorem słaby, a w wielu regionach bezwietrznie.

 

Łukasz Sieligowski

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników