piątek, 8 grudnia, 2023
spot_img

Kamery zarejestrowały sprawców zatrucia 21 uli

spot_imgspot_img

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Łukowie (woj. lubelskie), poszukują sprawców zanieczyszczenia 21 uli, do którego doszło w miejscowości Wojcieszkowo.

Celowe wtargnięcie do pasieki

Jak udało się ustalić funkcjonariuszom, w nocy z piątku na sobotę (22 sierpnia br.), nieznane osoby dostały się na teren posesji miejscowego pszczelarza i wlały do uli substancję ropopochodną. Właściciel pasieki zorientował się w sytuacji następnego dnia. Wtedy zwrócił uwagę na nietypowe zachowanie owadów.

Jak się okazało, zanieczyszczonych zostało 21 z 40 uli. Szacuje się, że ucierpieć mogło nawet kilkadziesiąt tysięcy owadów. Część pszczół już zginęła. Te, które przeżyły są znacznie osłabione. Zgodnie z obserwacjami pszczelarza, cały czas zbierają nektar, jednak wiele wskazuje na to, że padną w ciągu kilku dni.

Sprawcy na kamerach!

Dodajmy, że na terenie pasieki zamontowane były kamery. Zarejestrowały one kilka osób, które najpierw uszkodziły ogrodzenie, a następnie przemieszczając się pomiędzy ulami, wlewały do nich substancję ropopochodną. Policja pracuje nad ustaleniem tożsamości i ujęciem sprawców tego przestępczego czynu.


Tekst przygotował: Robert Gorczyński
Źrodło: Pixabay

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x