niedziela, 23 czerwca, 2024
spot_img

Jesienny niż zaatakuje Polskę. Miejscami pojawią się wichury i opady deszczu [POGODA]

spot_img

Noc pogodna i sucha będzie na wschodzie, południu i w centrum- tutaj też najchłodniej. Od 8/9 stopni w kotlinach południowej Polski do 11/13 stopni na południu i wschodzie. Na Kaszubach 13 stopni i tutaj w drugiej części nocy niebo zachmurzy się i nad ranem może słabo pokropić. Najcieplej w pasie od Warszawy po Łódź, Poznań, Wrocław, Zieloną Górę- tutaj nie mniej niż 15/17 stopni. Nad ranem opady deszczu wystąpią w okolicy Reska, Szczecina, Koszalina, Słupska- tutaj lokalnie spadnie 10-15 mm deszczu. Popada również na południu Pomorza i północy Ziemi Lubuskiej- porosi do 0-3 mm również na pozostałym obszarze Ziemi Lubuskiej.

Po północy na zachodzie a nad ranem na zachód od Wisły zacznie wzmagać się prędkość wiatru z kierunku południowego. W ciągu dnia na całym zachodzie i w centrum powieje w porywach do nawet 55 km/h. Na południu i krańcach północnych porywy sięgną 35/40 km/h. Na wschodzie powieje maksymalnie do 35 km/h a na Suwalszczyźnie okresami będzie bezwietrznie. Wieczorem i w nocy silny wiatr dotrze również na całe południe, wschód i północ kraju- nadal stosunkowo słabo powieje na Suwalszczyźnie. Porywy wiatru w pasie od Terespola po Radom, Łódź, Zieloną Górę mogą rozpędzać się do 65 km/h.

Na niebie na południu kraju od rana do wieczora powinno być sucho i słonecznie. Na północy pojawiać się będą kilkudziesięcio minutowe przelotne opady deszczu, chwilami o charakterze ulewy. Na zachodzie, wschodzie i w centrum opadów mniej, jednak możliwe jest powstanie jednej burzy z wiatrem do 90 km/h, krótkim ale nawalnym opadem deszczu, podczas której deszcz by spadł na 65% zaznaczonego obszaru.

Temperatura powietrza do godzin południowych wyniesie na południu 25/28 stopni. W centrum, na wschodzie i środkowym zachodzie 22/26 stopni. Na Kujawach, Warmii, Mazurach, Żuławach i Suwalszczyźnie 21/23 stopnie. Najchłodniej na Pomorzu Zachodnim 15/18 stopni. Jednak już około godziny 15/00 na całej północy i w centrum nastąpi spadek temperatury do około 16/19 stopni. Wieczorem znaczne ochłodzenie dotrze na wschód i południe kraju.

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x