środa, 29 maja, 2024
spot_imgspot_img

Już oficjalnie: Grzegorz Puda nowym ministrem rolnictwa

spot_img

Potwierdziło się to, o czym mówiło się od kilku dni – Grzegorz Puda, dotychczasowy wiceminister funduszy i polityki regionalnej, stanie na czele Ministerstwa Rolnictwa. Nominacje ogłosił premier Mateusz Morawiecki na dzisiejszej konferencji prasowej. „Grzegorz Puda – Ministerstwo Rolnictwa i Leśnictwa” co oznacza też zmianę nazwy resortu, które dotąd było Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Czy zyska zaufanie rolników?

Już wiadomo, że w składzie zrekonstruowanego rządu tekę Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi obejmie Grzegorz Puda.

Wcześniej Grzegorz Puda był Posłem na Sejm VIII i IX kadencji. Natomiast w 2019 roku powierzono mu funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju, a następnie sekretarza stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej.

Z wykształcenia nowy minister rolnictwa jest magistrem inżynierem  zootechnikiem. Studnia ukończył na Akademii Rolniczej w Krakowie. Następnie pracował m.in. jako kierownik marketingu w prywatnej firmie. Był też pracownikiem  Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej.

Poseł z ramienia PiS

Z czasem Grzegorz Puda zaangażował się w działalność polityczną w ugrupowaniu Prawo i Sprawiedliwość Jarosława Kaczyńskiego. W 2006, 2010 i 2014 uzyskiwał mandat radnego miejskiego w Bielsku-Białej.
Natomiast w 2015 r. z powodzeniem kandydował do Sejmu w okręgu bielskim i wybrano go Posłem VIII kadencji.
W lipcu 2019 r. Premier Mateusz Morawiecki powołał Grzegorza Pudę na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju. Następnie w wyborach do Sejmu z 2019 Grzegorz Puda uzyskał poselską reelekcję.
Natomiast w listopadzie 2019, po przekształceniach w strukturze ministerstw, powierzono mu funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej. A w styczniu 2020 został pełnomocnikiem rządu ds. organizacji Światowego Forum Miejskiego w 2022.

Obawy rolników dotyczą jednak postawy Grzegorza Pudy podczas procedowania nad nowelizacją Ustawy o ochronie zwierząt, którą to nowy minister poparł i był jej posłem sprawozdawcą.Źródło: Sejm RP

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x