niedziela, 26 maja, 2024
spot_imgspot_img

Jutro temperatura sięgnie nawet 32 stopni Celsjusza [POGODA]

spot_img

To idealny czas na kolejne pokosy traw. Niestety dla zasiewów prognozy na najbliższe tygodnie są bardzo złe. W niemal całym kraju nie widać w najbliższych 14 dniach ani kropli deszczu.

Wtorkowy poranek przywita nas temperaturą na poziomie 11/13 stopni na wschodzie i w centrum, 13/14 stopni na północy i południu do 14/15 stopni Celsjusza na zachodzie i południowym zachodzie. Noc zapowiada się z bezchmurnym niebem, tylko wieczorem w wielu miejscach pojawią się malownicze chmury cirrus. Na wschodzie i południu miejscami pojawią się mgły i zamglenia, które do godziny 8:00 ustąpią.

Kolejne godziny jutrzejszego dnia upływać będą z zupełnie bezchmurnym niebem. Wilgotność powietrza w południe wyniesie zaledwie 30/50%, co jest bardzo niską wartością.

Dzięki niskiej wilgotności temperatura w ciągu dnia piąć się będzie w górę jak szalona. Pomimo połowy września na zachodzie i północy pojawi się upał. Być może lokalnie między Słubicami a Legnicą temperatura sięgnie nawet 32 stopnie Celsjusza.

Wiatr na południu i wschodzie słaby lub nieodczuwalny od rana do wieczora. Na pozostałym obszarze powieje słabo, na zachodzie umiarkowanie z kierunków zmiennych.

Susza dotyka już całą Europę wschodnią, południową, środkową a także pojawia się  miejscami w Skandynawii i Rosji.

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x