środa, 29 maja, 2024
spot_imgspot_img

Jutro pogodnie, ale z przelotnymi opadami deszczu [POGODA]

spot_img

Za nami bardzo mokra noc w wielu regionach kraju.

W nocy przelotne opady do 0-2 mm pojawiać się będą na południe od Łodzi oraz na całym południu kraju. Na pozostałym obszarze noc pogodna. Temperatura spadnie do 5-6 stopni na zachodzie i północy, 7-9 stopni w centrum i 10-12 stopni na południu i wschodzie. Miejscami pojawią się zamglenia. W dolinach rzek mgły.

W ciągu dnia na niebie rozwinie się sporo chmur, z których przelotne opady deszczu pojawią się na południu kraju, miejscami na wschodzie a wybitnie lokalnie w centrum.

Na południu kraju z nieba może posypać się niewielki grad- do 0,5 cm.

Temperatura przyjemna. Wyniesie od około 16-17 stopni na południu i wschodzie, do 17-18 stopni od Podlasia po Mazowsze, Łódzkie, Opolszczyznę i 19-20 stopni na zachodzie i północy. Lokalnie możliwe będzie osiągnięcie 22 stopni- między Toruniem, Piłą, Gorzowem Wielkopolskim.

Taka wilgotna pogoda wpływa bardzo dobrze na uprawy. Ten maj jest zdecydowanie lepszy od tego z 2019 roku. Opady są przeważnie ciągłe, bez ulew, burz, gradobić. Takie maje miały miejsce w latach 30-80 minionego wieku.

Łukasz Sieligowski 

Redakcja
Redakcja
Przygotowujemy dla Was zawsze najświeższe wiadomości z branży rolniczej. Newsy, wydarzenia, relacje, opinie. Widziałeś coś ważnego? Chcesz się z nami czymś podzielić? Napisz na adres redakcja@agroprofil.pl

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników