środa, 24 lipca, 2024
spot_img

Jutro opady śniegu, deszczu i deszczu ze śniegiem [POGODA]

spot_img

Najbliższej nocy bardziej znaczące przelotne opady deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu (grube puszyste płatki) możliwe będą na Kaszubach, Kujawach, Mazowszu, Warmii i Mazurach. Mżawka popada również na północy i wschodzie Mazowsza. Na pozostałym obszarze dużo chmur ale na ogół bez opadów. Temperatura wyniesie od około -1/+1 stopnia na wschodzie i południu poprzez 1-2 stopnie na zachodzie, północy i w centrum. Najcieplej na północy 4-5 stopni. Wiatr umiarkowany i silny w porywach do 40-60 km/h z zachodu.

Już nad samym ranem nad zachodnie regiony kraju dotrze kolejna strefa chmur z opadami mokrego śniegu i deszczu ze śniegiem, a wraz ze wzrostem temperatury śnieg przejdzie w opad deszczu.

Od Pomorza Gdańskiego po Wielkopolskę i Dolny Śląsk rozpada się około godziny 9-10/00 a w centrum i na południu około południa. Najpóźniej opady mieszane dotrą na wschód kraju- dopiero wieczorem. Późnym popołudniem opady ustaną na zachodzie kraju i pokaże się jeszcze słońce.

Temperatura w najcieplejszym momencie dnia wyniesie od około 3 stopni na wschodzie i w Bieszczadach do 4-5 stopni na pozostałym obszarze. Nieco cieplej 6 stopni pojawi się w okolicy Szczecina, Słubic i Bogatyni. Podczas opadów śniegu spadek temperatury w pobliżu 0 st.

Przewidywana suma opadów podsumują noc i jutrzejszy dzień wyniesie od około 5-7 mm wzdłuż zachodniej granicy, 1-3 mm na wschodzie i północy kraju. Na pozostałym obszarze spadnie pomiędzy 3-5 mm deszczu i śniegu.

Wiatr umiarkowany w porywach do 55 km/h skręcający z kierunku zachodniego na południowo zachodni.

 

Łukasz Sieligowski 

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników