środa, 29 maja, 2024
spot_imgspot_img

John Deere inwestuje w nowatorskie centrum rozwoju technologii, dedykowane rolnictwu tropikalnemu!

spot_img

John Deere, światowy gigant w dziedzinie produkcji maszyn rolniczych, ogłosił swoją najnowszą inwestycję w Brazylii – budowę Brazylijskiego Centrum Rozwoju Technologii. To pierwsze na świecie centrum skoncentrowane na rozwoju i testowaniu technologii rolniczych w warunkach tropikalnych. Ta inwestycja, o wartości około 180 mln dolarów, może okazać się kluczowym impulsem dla rozwoju brazylijskiego rolnictwa.

Jahmy Hindman, główny specjalista ds. technologii w John Deere, podkreśla, że wybór lokalizacji nie był przypadkowy. Wzrastające globalne zapotrzebowanie na żywność sprawia, że Brazylia odgrywa coraz istotniejszą rolę. Nowe centrum ma za zadanie wspierać rozwój innowacji dedykowanych rolnictwu tropikalnemu, zapewniając jeszcze lepszą obsługę brazylijskim klientom.

Nowe centrum ma być gotowe do użytku pod koniec 2024 roku

Centrum, zajmujące obszar 500 tys. m² w Indaiatuba (stan São Paulo), ma być gotowe do użytku pod koniec 2024 roku. Planuje się zatrudnienie około 150 pracowników, głównie inżynierów i specjalistów badawczo-rozwojowych. Antonio Carrere, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu w Ameryce Łacińskiej, podkreśla, że Centrum umożliwi opracowywanie i testowanie produktów z uwzględnieniem specyfiki brazylijskiego środowiska, co przyspieszy dostarczanie innowacji na rynek.

Ekspansja John Deere w Brazylii

John Deere ma długą historię obecności w Brazylii, sięgającą 1979 roku. Ich obecność skupia się nie tylko na produkcji, ale także na badaniach i rozwoju oraz szkoleniach. Firma już wcześniej otworzyła różne jednostki w Brazylii, włączając w to centra dystrybucji i szkolenia. Ponadto, dzięki przejęciom lokalnych firm, John Deere umacnia swoją pozycję na rynku brazylijskim.

Zatrudniając bezpośrednio ponad 9000 osób i eksport produktów do ponad 55 krajów, John Deere odgrywa kluczową rolę w brazylijskim przemyśle rolniczym. Inwestycja w nowe Centrum Rozwoju Technologii to kolejny krok w kierunku wspierania rozwoju brazylijskiego rolnictwa. Antonio Carrere podkreśla, że firma jest dumna mogąc być częścią historii Brazylii i wspierać jej rolniczą przyszłość.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x