wtorek, 23 lipca, 2024
spot_img

Jakiej strategii mogą oczekiwać rolnicy?

spot_img

Prezes PiS, Jarosław Kaczyński w ramach objazdu po kraju i przedstawiania założeń Polskiego Ładu odwiedził w niedzielę Rypin w woj. kujawsko-pomorskim, gdzie zaznaczył, że Polskie Rolnictwo czeka oddzielny program.

Podczas wystąpienia prezes PiS wskazał, że w obecnym Polskim Ładzie istnieje szereg pomysłów dla wsi. Na ten przykład przytoczył pomysł by rolnicy sprzedający swój towar wielkim przedsiębiorstwom otrzymywali pieniądze z góry na rachunek powierniczy. Dodatkowo nowy ład dla wsi ma uwzględniać rolniczy handel detaliczny, by to, co było wyprodukowane przez rolnika, mogło zostać łatwo sprzedane, nie tylko w swoim województwie, czy wśród sąsiednich, ale także na terenie całej Polski. Jak poinformował prezes Kaczyński, system ten ma być wspierany przez odpowiednie manufaktury. 

Kaczyński zaznaczył, że planowane są  również przedsięwzięcia związane z informatyzacją, czy doprowadzeniem do tego, by z satelitów śledzić susze i inne zagrożenia dla rolnictwa, co pozwoliłoby im przeciwdziałać. Dodatkowo w planie przewidywane są remonty szkół, przedszkoli, czy żłobków oraz dofinansowania na baseny tam, gdzie ich nie ma, na hale sportowe, na domy seniora, domy opieki, i inne przedsięwziąć, także te związane z kulturą.

To do tej pory była zmora rolników obok tego okradania przez wielkie przedsiębiorstwa i to chcemy zlikwidować. To jest wielki, trudny program, trzeba nad tym się zastanowić, bo to jest wiele miliardów złotych rocznie, ale chcemy to zrobić. Chcemy naprawdę zapewnić polskim rolnikom pewność, że mogą produkować i nie zagraża im to, że nagle się to załamie, że nagle zostaną bez środków, że nagle zostaną bez pieniędzy, to jest największy ból rolnika dzisiaj, największe ryzyko tej pracy „— powiedział Kaczyński.

Przewodniczący partii PiS argumentował, że dzięki nowemu programowi zwiększą się dochody na wsi a to wpłynie na jakość życia na wsi.  

Luksus życia, możliwość korzystania z różnego rodzaju urządzeń, możliwość przenoszenia się z miejsca na miejsce -wszystko to będzie podniesione radykalnie.” – podsumował.

Źródło: twitter.com
zdj:pixabay.com

Maria Chmal
Maria Chmal
Maria Chmal jest absolwentką ogrodnictwa na Uniwersytecie Przyrodniczym, specjalizującą się w content marketingu. Z pasją popularyzuje wiedzę na temat rolnictwa ekologicznego, ekonomii rynków oraz innowacji w produkcji żywności. Dzięki umiejętnemu wykorzystaniu narzędzi marketingowych, skutecznie zwiększa świadomość społeczną na temat znaczenia rolnictwa. Jej misją jest edukacja społeczeństwa w zakresie zrównoważonego rolnictwa oraz wspieranie inicjatyw na rzecz zdrowego i ekologicznego stylu życia.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x