niedziela, 16 czerwca, 2024
spot_img

Jakich niezbędnych zmian w biurokracji wymaga polskie rolnictwo?

spot_img

Nie od dziś wiadomo, że aby się rozwijać potrzebne są zmiany. Nie tylko w nas samych ale i w otaczającym nas świecie. Szczególnie istotne jest pod względem prawnym. Niektóre zapisy utrudniają prowadzenie działalności rolniczej a związana z tym biurokracja często przysparza dużo kłopotów. Teraz pojawiła się możliwość na zmiany.

MRIRW prosi o pomoc

W związku z Polskim Ładem dla Polskiej Wsi, Ministerstwo Rolnictwo wyszło z projektem strategicznym,  którego celem jest zmniejszenie wymagań biurokratycznych i ułatwienie zakładania lub prowadzenia  działalności rolniczej, działalności związanej z rolnictwem a także możliwość korzystania z wysokiej jakości usług publicznych co miałoby się przyczynić do uwolnienia wiejskiej działalności gospodarczej.

W tym celu Ministerstwo prosi o pomoc w opracowaniu listy niezbędnych do wprowadzenia zmian w obowiązujących procedurach lub prawie, które pozwolą zrealizować zakładany cel projektu, w tym również wprowadzą ułatwienia dla małych i średnich gospodarstw rolnych w Polsce.

Propozycje zmian można składać do 31 marca 2022 r. za pomocą formularza ankiety. Wypełnienie formularza ankiety jest dobrowolne i anonimowe. 

Źródło: MRIRW
Zdj:unsplash

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x