niedziela, 14 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Jaka pogoda czeka nas w weekend?

spot_img

W sobotę o poranku front z opadami deszczu rozciągał się będzie od Podlasia po środkowe Mazowsze, wschód Ziemi Łódzkiej i Górny Śląsk wraz z Opolszczyzną. Na wschodzie jeszcze sucho ale już z dużą ilością chmur.

Przed południem na Podkarpaciu, Małopolsce i Roztoczu dojdzie do powstania chmur z burzami, natomiast wieczorem i w nocy z soboty na niedzielę wkroczą tutaj intensywne i ciągłe opady deszczu, które potrwają do niedzielnego południa.  Natomiast w niedzielne popołudnie już wyjrzy słońce.

W centrum kraju przez całą sobotę może popadywać deszcz- pierwsza fala o poranku, w południe na chwilę przestanie, po to aby po południu znów zaczął padać deszcz. Opady ustaną wieczorem i w niedzielę już dużo słońca i tylko miejscami pokropi deszcz.

Na zachodzie i północy zarówno w sobotę jak i niedzielę sucho i słonecznie i tylko punktowo pokropi deszcz.

Temperatura w sobotę na południowym wschodzie przekroczy jeszcze 24 stopnie. W strefie opadów deszczu od Podlasia po Mazowsze, Łódzkie, Opolskie zaledwie 13/16 stopni. Na suchym zachodzie i słonecznej północy 17/19 stopni. W niedzielę o jeden stopień cieplej.

Noce zimne. W sobotę od 10 stopni na północy do 15 stopni na południu. W niedzielę o poranku przeważnie 5/9 stopni.

Wiatr przeważnie powieje umiarkowanie z północnego zachodu.

Łukasz Sieligowski 

Redakcja
Redakcja
Przygotowujemy dla Was zawsze najświeższe wiadomości z branży rolniczej. Newsy, wydarzenia, relacje, opinie. Widziałeś coś ważnego? Chcesz się z nami czymś podzielić? Napisz na adres redakcja@agroprofil.pl

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników