środa, 22 maja, 2024
spot_imgspot_img

Jaka pogoda czeka nas w weekend? [POGODA]

spot_img

W sobotę o poranku temperatura spadnie do zaledwie 6/8 stopni Celsjusza na południu, wschodzie i w centrum do 8/11 stopni na południowym zachodzie i zachodzie kraju. Miejscami w zastoiskach mrozowych centralnej, południowej i wschodniej części kraju temperatura spadnie do 4 stopni powyżej zera. Przez całą noc w całym kraju pogodnie.

Od rana silna operacja słoneczna wpłynie na szybki wzrost temperatury powietrza. W godzinach popołudniowych odnotujemy od 21 stopni w Suwałkach, 23 stopni od Żuław po Podlasie, północną Lubelszczyznę, 25 stopni od Lublina po Radom, Łódź, Poznań, Szczecin i aż 27/28 stopni na Ziemi Lubuskiej, Małopolsce i Górnym Śląsku. Najcieplej od Opola po Wrocław- tutaj 29 stopni. Wysokiej temperaturze towarzyszyć ma niska wilgotność powietrza, słaby wiatr i przeważnie błękit nieba.

Niedzielny poranek zapowiada się cieplejszy z temperaturą na poziomie 8/13 stopni- najcieplej na zachodzie i północy, najchłodniej na wschodzie i w centrum. W ciągu dnia na północy kraju pojawi się sporo chmur, równocześnie zrobi się chłodniej. W najcieplejszym momencie dnia na wybrzeżu, Kaszubach i Żuławach maksymalnie 17 stopni. 18/19 stopni od Szczecina po Piłę, Grudziądz, Olsztyn, Suwałki. Od Terespola po Warszawę, Bydgoszcz, Poznań, Gorzów Wielkopolski już 23 stopnie. Niezmiennie ciepło na południu i w centrum kraju, gdzie temperatury poszybują do 25/27 stopni Celsjusza.

Wiatr powieje słabo na południu kraju i umiarkowanie w porywach do 35 km/h na pozostałym obszarze .

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x