wtorek, 23 lipca, 2024
spot_img

IV Ogólnopolska Konferencja „Genetyka i genomika w doskonaleniu roślin uprawnych – od rośliny modelowej do nowej odmiany”

spot_img

IV Ogólnopolska Konferencja „Genetyka i genomika w doskonaleniu roślin uprawnych – od rośliny modelowej do nowej odmiany” ma charakter cykliczny. Poprzednie konferencje odbywały się w latach 2004, 2008 i 2014. Uczestnicy konferencji zapraszani są do dyskusji na temat osiągnięć badań podstawowych i wyzwań napotykanych w działalności aplikacyjnej oraz wspólnego zastanowienia się nad sposobami wprowadzania innowacyjnych rozwiązań naukowych i technicznych do praktyki hodowlanej. Konferencja jest miejscem, w którym nauka spotyka się z praktyką. Dyskutantami są zarówno badacze z instytucji naukowych z całej Polski, ale i przedstawiciele firm z sektora rolniczego (producenci nawozów, pasz, środków ochrony roślin), biochemicznego, jak i sami rolnicy – producenci.

Rozwój nowych rozwiązań technologicznych wspomagających uprawy jest prezentowany szerokiemu gronu zainteresowanych. Dyskutowane są obecne zastosowania owych rozwiązań oraz ich potencjał na przyszłość.

W tym roku konferencja będzie się odbywać w dniach 5-7 listopada w Poznaniu, w centrum konferencyjnym Instytutu Ochrony Roślin.

Sesje konferencji będą otwierane wykładami takich naukowców, jak:

dr hab. Piotr Ziółkowski, prof. nadzw., Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu;

dr hab. Magdalena Frąc, prof. nadzw., Instytut Agrofizyki PAN w Lublinie;

dr hab. Grzegorz Koczyk, Instytut Genetyki Roślin PAN w Poznaniu;

prof. dr hab. Wojciech K. Święcicki, Instytut Genetyki Roślin PAN w Poznaniu;

dr Małgorzata Niewińska: DANKO Hodowla Roślin Sp. z o.o. z/s w Choryni.

Oprócz sesji naukowych zaplanowane są także wydarzenia satelickie. Jednym z nich będą warsztaty prowadzone w pierwszym dniu konferencji przez dr Jorge Almiro Pinto Paiva (IGR PAN), którego zainteresowania naukowe dotyczą inżynierii ściany komórkowej roślin w szczególności u roślin drzewiastych.

Więcej szczegółów na stronie  https://konferencja.gg.igr.poznan.pl

 

 

 

Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników