czwartek, 13 czerwca, 2024
spot_img

II Konkurs Orki Zabytkowymi Traktorami

spot_img

W dniach 5-6 maja br. odbędzie się po raz drugi Konkurs Orki Zabytkowymi Traktorami, organizowany w Lubecku (woj. śląskie). Równolegle będzie miała miejsce XXII Pielgrzymka Rolników z okazji święta św. Izydora Oracza – patrona rolników. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Starosta Lubliniecki. Nasza redakcja od samego początku sprawuje patronat medialny nad wydarzeniem.

Podczas zeszłorocznej edycji zaprezentowano kilkanaście zabytkowych traktorów, natomiast na tegoroczny konkurs swój udział zapowiedziało kilkudziesięciu kolekcjonerów. Będzie to okazja do zapoznania się z wiekowym sprzętem rolniczym – od popularnych po dziś dzień „ciapków”, po przedwojenne unikaty – takie jak Zettelmeyer.

Do wspólnego świętowania w dniach 5-6 maja 2018r. zapraszają organizatorzy: Stowarzyszenie Rozwoju Wsi, Lubecko, Klub Miłośników Starej Techniki RetroTRAKTOR, Śląska Izba Rolnicza, Sołectwo Lubecko, Publiczna Szkoła Podstawowa w Lubecku, Ochotnicza Straż Pożarna w Lubecku,  Kierat Team Lubecko, Stowarzyszenie Miłośników Koni „ Brenda” Lubecko, Sanktuarium Matki Boskiej Lubeckiej w Lubecku

Program:
5.05.2018 (sobota):

10:00 Msza święta w intencji rolników Sanktuarium Matki Boskiej Lubeckiej w Lubecku.
12:00 Przejście uczestników pielgrzymki na miejsce imprezy w towarzystwie Kochanowickiego Young Bandu z paradą zabytkowych traktorów i zabytkowych motocykli na poczęstunek, który ufundowali wójtowie i burmistrzowie  z powiatu lublinieckiego.
12:30 Przywitanie uczestników pielgrzymki, przemówienia zaproszonych gości przez Śląską Izbę Rolniczą.
13:00 Występy artystyczne dzieci Publicznej Szkoły Podstawowej w Lubecku.
14:00 Występy zaproszonych zespołów artystycznych: Zespół „Kochciczanki”, Zespół Kochanowicka Biesiada, Zespól „Gilandia” z Piasku.
14:00 II Konkurs Orki Zabytkowymi Traktorami.
17:00  Pokaz ratownictwa drogowego w wykonaniu strażaków z OSP w Lubecku.
18:00 Ogłoszenie wyników II Konkursu Orki Zabytkowymi Traktorami i wręczenie pucharów.
19:00 Występ zespołu „ AVISTA”  z Piekar Śląskich.
21:00 Zabawa taneczna z zespołem „TRANS”.
01:00 Zakończenie.

6.05.2018 (niedziela)

11.30 uroczysta Msza odpustowa ku czci św. Józefa Rzemieślnika w kościele filialnym w Glinicy.
13:00 Rozpoczęcie imprezy
13:30 Przejazd uczestników zabytkowymi traktorami Szlakiem św. Jakuba z miejsca imprezy przy ul. Lipskiej w Lubecku do Sanktuarium Matki Boskiej Lubeckiej w Lubecku, gdzie będą mogli się zapoznać z jego historią i obejrzeć m.in. zabytkowe freski oraz medalion Matki Boskiej Lubeckiej. Następnie orszak uda się do domu na Kanusie, w którym mieszkała Franciszka Ciemienga, lokalna charyzmatyczka, która zmarła w opinii świętości.  Po krótkim postoju parada uda się do Muzeum Paleontologicznego w Lisowicach. Tą samą trasą orszak wróci do miejsca imprezy. W trakcie od 13:30 do 16:00 konkursy: rzut guminiokiem, nudelkulą, toporkiem; oraz pokazy pracy maszyn rolniczych – młócenie zboża, pokaz sieczkarni, śrutowania, itd.
16:00 Występ zespołu śpiewaczego „Za Młodzi na Sen”.
17:00 Popołudnie z muzyką prowadzone przez DJ.
23:00 Zakończenie imprezy.

 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x