poniedziałek, 27 maja, 2024
spot_imgspot_img

XXIX Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych. Jakie atrakcje czekają na rolników?

spot_img

Największe i niewątpliwie cieszące się ogromną popularnością wydarzenie w Polsce północno-wschodniej. Już 24-25 czerwca 2023 roku odbędzie się XXIX Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych, Dni z Doradztwem Rolniczym oraz X Wystawa Królików Rasowych.

W ostatnim czasie na terenach wystawowych PODR Szepietowo powstał nowoczesny i funkcjonalny obiekt  wystawowy, przeznaczony do prezentacji i oceny zwierząt hodowlanych. Hala zlokalizowana jest w sąsiedztwie Agroareny, wśród budynków, tworzą  kompleks wystawowy odzwierciedlający nowoczesne technologie i trendy w budownictwie sektora rolniczego. 

Wystawa jest dla nas wyjątkowym wydarzeniem i pragniemy dorobek hodowlany podlaskich rolników prezentować w sposób godny i okazały – zaznaczył dyrektor Mojkowski. 

Dwudniowe spotkanie to promocja polskiego rolnictwa, wystawcy prezentują postęp i dobre praktyki hodowlane. Bogata oferta handlowa maszyn i urządzeń sprawia, że wydarzenie wyróżnia się wysoką frekwencją zwiedzających i doskonałą atmosferą. Wystawa Zwierząt Hodowlanych ma na celu ocenę i propagowanie osiągnięć podlaskich hodowców, wyłaniając tym samym najpiękniejsze okazy zwierząt gospodarskich. Podczas dwóch dni nie zabraknie stoisk z rękodziełem, lokalną żywnością oraz wielu konkursów. Rodziny będą mogły spędzić miło czas w bezpłatnej strefie dla dzieci.

Wystawie towarzyszą Dni z Doradztwem Rolniczym, które są okazją do skorzystania z kompleksowego doradztwa. Eksperci udzielą porad odnośnie hodowli i zarządzania gospodarstwem. Wydarzenie jest transferem wiedzy między rolnikami, doradcami, wystawcami, przedstawicielami świata nauki oraz instytucjami wspierającymi rolnictwo.

Podczas Wystawy odbędzie się również X Wystawa Królików Rasowych, jest dedykowana wszystkim hodowcom i miłośnikom tych sympatycznych zwierząt. Będzie można nacieszyć oko różnorodnością umaszczenia i urokiem tych puchatych ssaków.

Serdecznie zapraszamy wszystkich rolników, mieszkańców obszarów wiejskich i sympatyków sielskich.

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x