poniedziałek, 22 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

W tym momencie można wytypować krańce południowo zachodniej Polski z największym obszarem z opadami [POGODA]

spot_img

W nocy będzie pogodnie. Dopiero nad ranem chmur przybędzie na zachodzie i południu Dolnego Śląska oraz na zachodzie Lubuskiego i Pomorza Zachodniego. Na wschodzie o świcie obfita rosa przy temperaturze na poziomie 5-7 stopni. Na południu, w centrum oraz na Mazurach, Warmii, Żuławach, Kujawach od 7 do 8 stopni zaś na zachodzie będzie rosa mała albo wcale przy temperaturze o świcie na poziomie 12-14 stopni.

Przed południem w regionach podgórskich Dolnego Śląska pojawią się przelotne opady, które po południu zwłaszcza w pasie od Zakopanego po Cieszyn, Racibórz, Prudnik, Kłodzko przekształcą się w burze z ulewnym deszczem- im bliżej Cieszyna, Bielsko Białej tym burze zrzucające więcej deszczu lokalnie do 30 mm w ciągu jednej godziny.

Nad zachodnią Polską nie można jeszcze dokładnie ułożyć sum opadów bowiem nie popada wszędzie. Myślę, że we wtorek nad ranem będzie można niektóre obszary bardziej wydzielić od reszty względem opadów i sum maksymalnych za dobę.

Nad resztą kraju dzień pogodny, chociaż od Żuław po Kujawy, Łódzkie, Małopolskę wieczorem niebo zaciągną chmury. W środę pochmurzy się na zachodzie a front znajdzie się gdzieś między Podlasiem, Mazowszem a pograniczem Małopolski i Podkarpacia- niestety miejsc z opadami na froncie ubędzie i w czwartek front znajdzie się za wschodnią granicą i znacznie się uaktywni.

Po przejściu frontu na dobre rozpogodzi się w piątek. Wróży to zimny sobotni poranek. O świcie słupki rteci spadną do 2-5 stopni. Na 2 metrach z całą pewnością przymrozków nie będzie. Jednak przy gruncie lokalnie możemy mieć 0 stopni Celsjusza.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x