środa, 29 maja, 2024
spot_imgspot_img

Happening AgroUnii. Co symbolizuje kapusta?

spot_img

Na fali protestów przeciwko nowelizacji Ustawy o ochronie zwierząt (tzw. Piątki Kaczyńskiego), dziś pod budynkami Sejmu swój protestacyjny happening zorganizowali działacze Ogólnopolskiego Ruchu Rolników AGROunia. Z tej okazji, wzdłuż opłotowania budynków parlamentu ustawiono 356 główek kapusty z tabliczkami z imionami i nazwiskami parlamentarzystów, którzy w niedawnym sejmowym głosowaniu opowiedzieli się za zmianami w ustawie

Puste głowy parlamentarzystów?

– Główki kapusty symbolizują puste łby posłów popierających likwidacje rolnictwa w Polsce – powiedział lider AGROunii  Michał Kołodziejczak. – Nie możemy pozwolić by Jarosław Kaczyński cynicznie wykorzystywał tę ustawę, polskich rolników a nawet zwierzęta do swojej politycznej gry. Prezes Prawa i Sprawiedliwości z drugiego rzędu, zachowując się jak piłkarski trener, rozstawia polityków i patrzy kto jak zagrywa. A teraz co? Jaka jest sytuacja? Mówi się o rekonstrukcji rządu. Mówi o rozmowach w koalicji rządzącej, a w chwili obecnej wygląda to tak jakby nie było ani rządu, ani opozycji. My rolnicy musimy teraz właśnie jasno powiedzieć co o tym wszystkim myślimy – wyjaśniał sens happeningu lider AGROunii.

Dodajmy, że dziś obraduje senacka Komisja Ustawodawcza, która ma za zadanie pochylić się nad nowelizacją Ustawy o ochronie zwierząt zanim nowela trafi pod obrady Senatu.


Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x