środa, 24 lipca, 2024
spot_img

GUS podał średnią krajową cenę skupu pszenicy w II półroczu 2021 r. Dzierżawcy zapłacą więcej

spot_img

Główny Urząd Statystyczny przekazał dziś do informacji zmiany, ważne dla dzierżawców. Według wstępnych danych średnia krajowa cena skupu pszenicy w II półroczu 2021 r. wyniosła 100,71 zł za 1 dt. W skali pól roku jest to wzrost rzędu 7 zł.

Średnia krajowa cena skupu pszenicy służy do ustalenia wysokości czynszu dzierżawnego za dzierżawione od Skarbu Państwa nieruchomości rolne. Dla przypomnienia: średnia krajowa cena skupu pszenicy w I półroczu 2021 r. wyniosła 93,04 zł za 1 dt. Z kolei w I półroczu 2020 r. było to 76,56 zł za 1 dt. a w II półroczu 2020 r. – 74,21 zł za 1 dt. 

Oprócz powyższych danych GUS poinformował o zmianie wskaźnika cen skupu podstawowych produktów rolnych (ziarna pszenicy i żyta, żywca wołowego, wieprzowego i drobiowego oraz mleka krowiego).  W II półroczu 2021 r. wyniósł on 106,2 i był wyższy o 6,2% w stosunku do I półrocza 2021 r.  

Źródło: GUS
Zdj:pixabay.com

Maria Chmal
Maria Chmal
Maria Chmal jest absolwentką ogrodnictwa na Uniwersytecie Przyrodniczym, specjalizującą się w content marketingu. Z pasją popularyzuje wiedzę na temat rolnictwa ekologicznego, ekonomii rynków oraz innowacji w produkcji żywności. Dzięki umiejętnemu wykorzystaniu narzędzi marketingowych, skutecznie zwiększa świadomość społeczną na temat znaczenia rolnictwa. Jej misją jest edukacja społeczeństwa w zakresie zrównoważonego rolnictwa oraz wspieranie inicjatyw na rzecz zdrowego i ekologicznego stylu życia.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x