czwartek, 22 lutego, 2024

Gigantyczna choinka z 213 traktorów robi furorę na torze Mugello!

spot_img

Włoscy rolnicy zaskoczyli wszystkich. ustawiając aż 213 traktorów na torze wyścigowym Mugello koło Florencji stworzyli imponującą choinkę, którą można obserwować z lotu ptaka. Ta niezwykła świąteczna instalacja nie tylko robi wrażenie swoim rozmiarem, ale również aspiruje do wpisu do Księgi Rekordów Guinnessa.

Szlachetna inicjatywa. Podczas wydarzenia zebrano fundusze na pediatryczny ośrodek

Traktory zostały rozmieszczone w precyzyjnych rzędach, tworząc z góry widziany kształt choinki, z doskonale wymodelowaną gwiazdą na czubku. Kiedy zapadł zmierzch, pojazdy rozbłysły światłami, tworząc niepowtarzalny widok. Lokalne media szacują, że wydarzenie przyciągnęło około 10 tysięcy widzów, którzy z zachwytem obserwowali świąteczne widowisko.

To już kolejna akcja tego typu przeprowadzona przez lokalnych rolników, jednak tym razem przewyższają samych siebie, używając aż o 82 traktory więcej niż poprzednio, kiedy do stworzenia choinki wykorzystano 131 pojazdów. Warto podkreślić, że nie jest to tylko widowisko dla rozrywki; to także szlachetna inicjatywa. Podczas przygotowań i prezentacji tej wyjątkowej choinki zebrano fundusze na rzecz pediatrycznego ośrodka opieki paliatywnej przy szpitalu Meyer we Florencji. 

źródło: RMF 24; Mugello Circuit

spot_img

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x