poniedziałek, 4 marca, 2024
spot_img

Fakty i mity na temat klimatu – monografia „Zielona Wielkopolska”

spot_img

Zmiany klimatyczne są widoczne wokół nas – Unia Europejska, a także inne rozwinięte gospodarki podjęły walkę z ich negatywnymi skutkami. Jednak w debacie publicznej występuje wiele mitów i półprawd wynikających z działań agresywnych lobbystów firm high-tech, które zawłaszczyły określone technologie. Z tego powodu trudno jest osiągnąć wykonanie celów klimatycznych NET ZERO w roku 2050.

Monografia ZIELONA WIELKOPOLSKA jest rozwinięciem i uzupełnieniem cyklu programów Radia Poznań emitowanych w 2023 roku prezentujących współczesne problemy zmian klimatycznych i implikacji tych zmian na życie społeczne i gospodarcze. Autorzy wykorzystują swoją wiedzę i zawodowe doświadczenie, przedstawiając z jednej strony te różne problemy, z drugiej jednak strony wskazując na fałszywe opinie i ich szkodliwość w odniesieniu do transformacji energetycznej. W zrozumiałej i przekonywającej formie prezentują swe polemiczne argumenty, przez co Monografia może stać się kanwą rzeczowej, racjonalnej dyskusji nad zagadnieniami potrzeby dostosowania zmian w polityce energetycznej UE, tak by uwzględniała potrzeby i możliwości realizacji tej polityki, uwzględniając zróżnicowanie geograficzne i gospodarcze krajów Europy.

Publikacja jest częścią projektu „Zielona Wielkopolska”, wspieranego finansowo przez WFOŚiGW w Poznaniu w ramach umowy dotacji oraz przez Fundację Enea.

Stowarzyszenie Polskie Forum Klimatyczne (PFK) działa na rzecz promowania postaw ekologicznych w społeczeństwie. Działania stowarzyszenia obejmują szerokie spektrum zagadnień środowiskowych i klimatycznych. Specjalizujemy się w organizacji praktycznych działań edukacyjnych, w tym konferencji, seminariów, debat, warsztatów, programów radiowych i telewizyjnych, a także publikacji.

PFK swoją działalność opiera wyłącznie na faktach, które poddaje naukowej weryfikacji i podejmujemy wszelkie starania, by raporty, artykuły i komentarze były sporządzane według najwyższych standardów obiektywności i rzetelności faktograficznej.

Zaletą Monografii jest jej zwięzłość i jednoznacznie zrozumiały przekaz każdego z rozdziałów, co sprawia, że Czytelnik bez znużenia i potrzeby wyjaśniania zawiłej niekiedy terminologii naukowej dostrzega złożoność problemów polityki energetycznej z jej ukrytą niekiedy grą interesów i niepożądanymi społecznie konsekwencjami. Autorzy nie unikają krytycznego podejścia do niektórych celów współczesnej polityki energetycznej i środowiskowej w krajach Unii Europejskiej, co świadczy o ich poczuciu odpowiedzialności za przyszłość tej części świata, w której znajduje się także nasz kraj.

Pobierz monografię ZIELONA WIELKOPOLSKA w PDF za darmo – KLIKNIJ TUTAJ

spot_img
Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x