wtorek, 18 czerwca, 2024
spot_img

Dowiedz się, jak chronić plantacje buraków cukrowych przed agrofagami!

spot_img

Uprawa buraków cukrowych to wyzwanie, zwłaszcza w obliczu zmieniających się warunków klimatycznych i braku skutecznych narzędzi ochrony roślin. Dlatego już wkrótce w Żninie odbędzie się wyjątkowa konferencja poświęcona ochronie plantacji buraka cukrowego przed chwościkiem i innymi agrofagami. Co przewidziano w programie?

Konferencja o ochronie buraków cukrowych: Dowiedz się, jak chronić plantacje przed agrofagami!

Program konferencji „Jak chronić plantacje buraka cukrowego? Chwościk i inne agrofagi”

Konferencja rozpocznie się o godzinie 10:30 pod przewodnictwem Krzysztofa Nykiela, Prezesa ZG KZPBC, który otworzy wydarzenie. Organizatorzy przygotowali bogaty program, obejmujący szereg prelekcji i dyskusji poświęconych ochronie plantacji buraka cukrowego.

W trakcie sesji porannej uczestnicy będą mieli okazję posłuchać ekspertów, którzy omówią kluczowe aspekty związane z ochroną buraków cukrowych. Rafał Strachota z KZPBC przedstawi sektor buraka cukrowego, a dr Agnieszka Kiniec z IOR-PIB podzieli się wiedzą na temat chorób i szkodników występujących w buraku cukrowym. Prof. Mohamed Khan z NDSU zaprezentuje charakterystykę chwościka, jego wpływ na plony oraz metody monitorowania i identyfikacji.

Po krótkiej przerwie kawowej, uczestnicy konferencji będą mieli okazję dowiedzieć się więcej na temat skutecznych strategii zwalczania chwościka. Dr hab. Jacek Piszczek, prof. IOR-PIB, omówi metody zwalczania chwościka w Polsce, a dr Jens Loel z BTS skoncentruje się na zwalczaniu tego szkodnika w różnych rejonach uprawy buraków cukrowych. Prof. Mohamed Khan z NDSU podzieli się swoimi doświadczeniami w zwalczaniu chwościka w Stanach Zjednoczonych. Konferencja zakończy się dyskusją, która pozwoli na wymianę doświadczeń i pomysłów.

Po obiedzie, sesja popołudniowa skupi się na dalszych aspektach ochrony plantacji buraka cukrowego. Dr Konstantin Bezgin z BTS przedstawi nowe odmiany CR+ i ich wpływ na ochronę przed chwościkiem, a Arkadiusz Orkiszewski z UPL omówi perspektywy dla substancji czynnych w ochronie roślin. Dr Inż. Wojciech Miziniak z IOR-PIB przedstawi, jak skutecznie zwalczać niebezpieczne chwasty, a dr hab. Inż. Zdzisław Klukowski, prof. UP Wrocław, omówi skośnika buraczaka i szarka komośnika na plantacjach w Polsce. Na zakończenie, prof. Mohamed Khan z NDSU podsumuje kluczowe kwestie związane z uzyskiwaniem wysokich plonów buraków.

Konferencja zakończy się podsumowaniem i zakończeniem przez Krzysztofa Nykiela, Prezesa ZG KZPBC.

Weź udział w konferencji! Liczba miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń

Rejestracja na konferencję rozpoczęła się dziś, tj. 20 października bieżącego roku. Liczba miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń. Osoby zainteresowane udziałem w tym ważnym wydarzeniu powinny śpieszyć się z rejestracją. Konferencja odbędzie się 7 listopada 2023 roku w Hotelu Cukrowni Żnin.

  • Wsparciem informacyjnym dla uczestników konferencji służy strona internetowa wydarzenia: KONFERENCJA
  • Program konferencji, obejmujący szereg interesujących prelekcji i dyskusji, jest dostępny na stronie konferencji PROGRAM

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z programem i rejestracji na to wyjątkowe wydarzenie.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x