środa, 4 października, 2023

Dopłaty do pszenicy: Kto pierwszy, ten lepszy! WIR domaga się zmian

spot_imgspot_img

Od 12 czerwca Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) przyjmuje wnioski na dopłaty do sprzedanej po 15 kwietnia pszenicy. Niestety, jak się okazało w momencie ogłoszenia naboru, wnioski będą przyjmowane i realizowane na zasadzie kolejności zgłoszeń.

Dopłaty do pszenicy: Kto pierwszy, ten lepszy! WIR domaga się zmian

Apel WIR o sprawiedliwość w dopłatach do pszenicy

Warto zaznaczyć, że rozporządzenie dotyczące tego programu nie zostało skonsultowane z izbami rolniczymi. W rzeczywistości, większość obecnie uchwalanych rozporządzeń dotyczących pomocy dla rolników nie jest konsultowana. W świetle tej sytuacji, Wielkopolska Izba Rolnicza wyraziła swoje zaniepokojenie i uważa, że przyjęcie takiej zasady jest jednym z najgorszych możliwych rozwiązań. W ostatnich dniach WIR otrzymuje wiele telefonów od oburzonych rolników. Wsparcie powinno przysługiwać każdemu rolnikowi, a nie tylko tym, którzy są w stanie szybko złożyć wniosek.

W związku z powyższym, izba zaapelowała do Ministra o pilną nowelizację tego rozporządzenia. Takie działanie jest również prośbą pracowników biur powiatowych ARiMR, którzy spotykają się z słusznym gniewem i oburzeniem rolników składających wnioski.

Przyjęte rozwiązanie dzieli rolników

Wielu rolników prowadzi w tej chwili intensywne prace polowe i nie są w stanie zająć się składaniem kolejnych wniosków. Przyjęte rozwiązanie dzieli rolników, co w bardzo trudnym czasie wielu wyzwań rynkowych i klimatycznych jest nie do przyjęcia. Apelujemy o pilną nowelizację tego rozporządzenia.” – czytamy w liście interwencyjnym wielkopolskiego samorządu rolniczego.

źródło: WIR

spot_imgspot_img

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x